O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Dva koberce, tucet špinavců a jeden sídlištní mutant, 04.07.2018 22:38, Pavla, (O přírodě)

dodatečně děkuji všem za milé reakce pod mým příspěvkem. Dneska se fotkami chlubit nemůžu, jen bych Vám ráda představila pár nedělních nálezů, které do košíku nepatří, ale houbozapálence (typu já) potěší.

Dva „červené“ koberce – lošáček číškovitý, u kterého vůni Maggi cítím, kupodivu, i já

Re: Dva koberce, tucet špinavců a jeden sídlištní mutant, 04.07.2018 22:38, Pavla, (O přírodě)

a koberec lopatiček kyjovitých.

Re: Re: Dva koberce, tucet špinavců a jeden sídlištní mutant, 05.07.2018 19:04, vevanek, (O přírodě)

Ty bych chtěla najít

Re: Dva koberce, tucet špinavců a jeden sídlištní mutant, 04.07.2018 22:38, Pavla, (O přírodě)

Spáleništní houby často nepotkávám, a tak i když se jedná o druhy běžné a hojné, u mě radost - zvoneček uhelný,

Re: Dva koberce, tucet špinavců a jeden sídlištní mutant, 04.07.2018 22:38, Pavla, (O přírodě)

kořenitka nadmutá (ta je sice jedlá, ale nějak si nedokážu představit, že by si ji někdo přihodil dobrovolně do košíku a připravil z ní večeři)

Re: Dva koberce, tucet špinavců a jeden sídlištní mutant, 04.07.2018 22:38, Pavla, (O přírodě)

Družba.. ;)

Re: Dva koberce, tucet špinavců a jeden sídlištní mutant, 04.07.2018 22:38, Pavla, (O přírodě)

Fialková řasnatka (se zvonečkem) by si zasloužila určitě lepší fotku, ale zrovna u ní mi došla baterka, a co si budeme povídat? I kdyby nedošla, viďte?

Re: Dva koberce, tucet špinavců a jeden sídlištní mutant, 04.07.2018 22:38, Pavla, (O přírodě)

Ovšem tady jsem v koncích – šupinovka spáleništní, penízovka uhelná, nebo snad úplně něco jiného … třeba vláknice? Snad jen čort Aleš znájet!? ;)

Re: Re: Dva koberce, tucet špinavců a jeden sídlištní mutant, 04.07.2018 22:57, alesjirsa(m), (O přírodě)

Když už jsem byl osloven, tipl bych si křehutku opýřenou (Psathyrella pennata).

Re: Re: Re: Dva koberce, tucet špinavců a jeden sídlištní mutant, 04.07.2018 23:12, Pavla, (O přírodě)

Mrknu na ni, děkuji. A jestli ještě můžu, tak do Určovny dám ze stejné spáleništní lokality houbičku, focenou před týdnem. Ta mě asi při určování té křehutky zmátla.

Re: Re: Dva koberce, tucet špinavců a jeden sídlištní mutant, 05.07.2018 17:39, Véna, (O přírodě)

Lopatičky a kořenitky supr.

Re: Re: Dva koberce, tucet špinavců a jeden sídlištní mutant, 05.07.2018 20:23, tomaj, (O přírodě)

Opět máš zajímavé nálezy. Pěkné.

Re: Dva koberce, tucet špinavců a jeden sídlištní mutant, 04.07.2018 22:38, Pavla, (O přírodě)

A nakonec Japonec – sídlištní mutant, který nám (spolu s dalšími prcky) roste před domem pod kaštanem, v místě, kde se zastaví snad každý pejsek a místní pivař. Foceno halabala, když jsem vynášela koš. Poznal by někdo druh? Mohl by to být třeba "dubák kaštanový"? ;) Za případné určení mně hub neznámých předem děkuji a všem přeji fajn volné dny sváteční a hodně hub.

S pozdravem Do lesa hupy hup!

Re: Re: Dva koberce, tucet špinavců a jeden sídlištní mutant, 04.07.2018 22:44, Dano, (O přírodě)

Pěkné!
Ty ses nějak moc rozfotila.

Re: Re: Re: Dva koberce, tucet špinavců a jeden sídlištní mutant, 04.07.2018 23:03, Pavla, (O přírodě)

Zdá se Ti, že moc, jo? Nevím, no. Fotím jen v sobotu (výjimečně v neděli) a někdy, když jdu s odpadky a zrovna rostou.

Re: Re: Re: Re: Dva koberce, tucet špinavců a jeden sídlištní mutant, 04.07.2018 23:11, Dano, (O přírodě)

Já nemyslím kvantitativně! Ale druhově zajímavé a pěkné!
Jinak s tím víkendem jsem na tom stejně, málokdy se přes týden někam dostanu.

Re: Re: Dva koberce, tucet špinavců a jeden sídlištní mutant, 05.07.2018 22:41, soucekp, (O přírodě)

Krásné nálezy!!


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30