O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Čapulky po mojém, nebo v mém případě spíš nach meiner Art, 30.05.2018 12:51, Kraken(m), (O přírodě)

Mezi členy místního fotokroužku se rozhodně nepočítám...

Re: Čapulky po mojém, nebo v mém případě spíš nach meiner Art, 30.05.2018 12:51, Kraken(m), (O přírodě)

Ale když už jsem se k nim vyškrábal a nabral si do bot v bahýnku, tak je taky dám.

Re: Čapulky po mojém, nebo v mém případě spíš nach meiner Art, 30.05.2018 12:51, Kraken(m), (O přírodě)

S mým kompaktem musím fotit pěkně z blízka, takže to ani jinak dopadnout nemohlo!

Re: Re: Čapulky po mojém, nebo v mém případě spíš nach meiner Art, 30.05.2018 12:53, Kraken(m), (O přírodě)

Málem jsem v tom vedru vypustil duši, částečný stín u bahnitého potůčku byl příjemným osvěžením.

Re: Čapulky po mojém, nebo v mém případě spíš nach meiner Art, 30.05.2018 12:51, Kraken(m), (O přírodě)

Tak vysoko jsem se původně vydal, (tentokrát i s košíkem) povzbuzen předešlým úspěchem. Ale na hřiby i na košík jsem mohl klidně zapomenout, bylo tam takové sucho, že tam nerostly ani choroše... Takže mě potůček s čapulkami vlastně zachránil.

Re: Re: Čapulky po mojém, nebo v mém případě spíš nach meiner Art, 30.05.2018 13:31, petras, (O přírodě)

To je paráda,když bažina ožije.

Re: Re: Re: Čapulky po mojém, nebo v mém případě spíš nach meiner Art, 30.05.2018 17:49, Zdeno(m), (O přírodě)

...a skromnost je blbost, říká (správně) gazela...

Re: Re: Re: Re: Čapulky po mojém, nebo v mém případě spíš nach meiner Art, 30.05.2018 23:40, Kraken(m), (O přírodě)

Zdeno, tady nejde o skromnost. Z fotokroužku mě vyřazuje sama podstata jeho poslání a tou je zdokonalování se. Já fotím už celá ta léta pořád stejně dobře, nebo blbě a nikam se neposouvám. A fotím pořád stejným kompaktem a stativek se mi vejde do kapsy. Zrcadlovku si už taky nepořídím, takže nějakého úžasného makra se ode mě taky nedočkáte. Jedině, až vymyslí bezzrcadlovku do kapsy za rozumnou cenu. Možná se umím dívat, ale to by určitě někdo zpochybnil. Nejdůležitější podle mě je, že mě to baví!

Re: Re: Re: Re: Re: Čapulky po mojém, nebo v mém případě spíš nach meiner Art, 31.05.2018 06:20, Zdeno(m), (O přírodě)

Petrasi, podstatou "fotokroužku" je právě Tvoje poslední věta. I ta předchozí vystihuje "zdokonalování", tedy učení se dívat a mít z výsledku radost, znásobenou sdílením. Asi si nevšímáš, že se stále lepšíš, technické vybavení není rozhodující. Jen tak dál ala Jan Neruda...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čapulky po mojém, nebo v mém případě spíš nach meiner Art, 31.05.2018 08:43, Kraken(m), (O přírodě)

Souhlasím Zdeno, Petras je fakt dobrej!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čapulky po mojém, nebo v mém případě spíš nach meiner Art, 31.05.2018 20:01, petras, (O přírodě)

No myslím,že to co je psáno-petrasi-bylo na Tebe.

Re: Čapulky po mojém, nebo v mém případě spíš nach meiner Art, 30.05.2018 12:51, Kraken(m), (O přírodě)

Cestou nahoru jsem si ještě vyfotil vlčí mléko červené.

Re: Čapulky po mojém, nebo v mém případě spíš nach meiner Art, 30.05.2018 12:51, Kraken(m), (O přírodě)

Ale až na to vražedné vedro tam bylo krásně, kvetly náprstníky...

Re: Čapulky po mojém, nebo v mém případě spíš nach meiner Art, 30.05.2018 12:51, Kraken(m), (O přírodě)

Potkal jsem prhu arniku s krytohlavem, prý těžko určitelným.

Re: Re: Čapulky po mojém, nebo v mém případě spíš nach meiner Art, 31.05.2018 07:16, Yohaness(m), (O přírodě)

Nejspíš krytohlav - Cryptocephalus violaceus.

Re: Re: Re: Čapulky po mojém, nebo v mém případě spíš nach meiner Art, 31.05.2018 08:36, Kraken(m), (O přírodě)

Dík, já věděl, že to dáš!

Re: Čapulky po mojém, nebo v mém případě spíš nach meiner Art, 30.05.2018 12:51, Kraken(m), (O přírodě)

A dole na cestě jsem si opět vyfotil samečka bělopáska topolového. Tentokrát tam poletovali dokonce tři!

Re: Re: Čapulky po mojém, nebo v mém případě spíš nach meiner Art, 30.05.2018 23:47, Tori(m), (O přírodě)

Krásný motýl.

Re: Čapulky po mojém, nebo v mém případě spíš nach meiner Art, 30.05.2018 12:51, Kraken(m), (O přírodě)

A nádavkem ještě hnědáska jitrocelového. Ač sotva poloviční, neustále bělopásky napadal.
Snad jsem mírným přetahem nikoho nepopudil. Jestli ano, tak se omlouvám.

Re: Re: Čapulky po mojém, nebo v mém případě spíš nach meiner Art, 30.05.2018 21:21, tomaj, (O přírodě)

Pěkné, je vidět, že Ti žádná zajímavost z toulání se neunikne. Motýlky neznám, tak se alespoň něčemu přiučím.

Re: Re: Re: Čapulky po mojém, nebo v mém případě spíš nach meiner Art, 30.05.2018 23:16, Kraken(m), (O přírodě)

Tak nejenom houbami je člověk živ, že? Ani já motýly neznám. Například hnědáska jsem sice poznal. Ale druh jsem si nakonec nechal určit u odborníků, protože jsem pořád dokola procházel hnědásky a žádný se mi úplně nepozdával. Vlastně neznám pořádně nic, od všeho jen trošku...

Re: Re: Re: Re: Čapulky po mojém, nebo v mém případě spíš nach meiner Art, 31.05.2018 20:03, petras, (O přírodě)

A vo tom to je.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30