O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Ahoj kamarádi, 01.03.2018 11:49, Pavla, (O přírodě)

jen Vás rychle pozdravím a zase raději mizím, ať Vás nenakazím. Chytla jsem nějaký moribundus, jehož symptomy si Vám dovolím nyní krátce popsat.

První myšlenka postiženého: „Stanu se menším a ještě menším, až budu nejmenším na celém světě.“ – v překladu tzn., že byste se raději neviděli.

(Tuto houbičku jsem našla přesně loni o Vánocích, a tak jsem si ji prozatímně pojmenovala jako h. vánoční. Mohla by to být žebernatka maličká?)

Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 12:01, Zdeno(m), (O přírodě)

Čtu a preventivně čistím obrazovku savem...Ta myšlenka je zajímavá, ovšem někteří to mají naopak a myslí si, že jsou stále větší a větší, až budou na světě největší...Brzy se uzdrav...

Re: Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 12:06, Pavla, (O přírodě)

Provedu!

Re: Re: Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 12:10, Zdeno(m), (O přírodě)

Tak...Zum Befehl!

Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 11:49, Pavla, (O přírodě)

Vše v dutině ústní se Vám pokryje bílým povlakem,

(klanolístka a kornatec rozvitý?)

Re: Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 17:41, alesjirsa(m), (O přírodě)

Dost pravděpodobně.

Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 11:49, Pavla, (O přírodě)

oči máte podlité krví,

(ohnivec rakouský)

Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 11:49, Pavla, (O přírodě)

Vaše kůže je průsvitná a začíná být místy proleželá,

(tady jsem si nejdřív myslela na kornateček okrovějící, ale už si to nemyslím)

Re: Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 17:42, alesjirsa(m), (O přírodě)

Mikroskop nutný!

Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 11:49, Pavla, (O přírodě)

celkově působíte nezdravým zeleným dojmem.

(zelenatka obecná)

Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 11:49, Pavla, (O přírodě)

Většinu dne prospíte, ale v divokých snech se zmítáte za pravidelného bušení bubnů kolem totemu před náčelníkem lidožravého kmene.

(ohňovec ovocný?)

Re: Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 17:43, alesjirsa(m), (O přírodě)

Byť to roste (asi) na ovocném dřevě, bude nejspíš to dotýkavý.

Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 11:49, Pavla, (O přírodě)

V hlavě Vám vybuchují desítky malých ohňostrojů, které byste chtěli zachytit, ale zdá se Vám, že neudržíte v ruce foťák a že už vůbec neumíte fotit. Probudíte se zbroceni potem a zjišťujete, že to nebyl sen. Je to krutá realita - vůbec neumíte fotit.

(dřevomor Howeův – fotka je otřesná, vím, stydím se, ale je to můj jediný prvonález a hodil se mi do textu, tak se nezlobte.) ;)

Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 11:49, Pavla, (O přírodě)

Rozloučím se malou hádankou. Když jsem si s odstupem času dávala Zdenův poslední kvíz, zasekla jsem se hned u 1) výřezu šťavnatky pomrazky, kterou jsem na vlastní oči ještě nikdy neviděla, a tak jsem pořád zkoumala ty barevné fleky na klobouku v domnění, že je to nápověda. Jak tak hledám všudemožně, z hlavy i noťasu se mi kouří, najednou „voilá“ Zdenova šťavnatka v plné kráse. ;)

A já se ptám. Věděl by někdo, kdy, komu a u jaké příležitosti Zdeno právě tuto fotku věnoval? No, nehlaste se všichni. Min. dva z místních by si to pamatovat mohli. Co mohli? Měli!

Tak se tu mějte fanfárově, ale hlavně ... hlavně zdravě. Ahoj!

Re: Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 12:18, chorcheee(m), (O přírodě)

Poetické. Mám (nejen) Pavle co závidět. Já když jsem nemocný, jsem většinou nasraný na celý svět a ne abych tvořil takovéto kreativní věci. Jak psal Zdeno, někdy se cítím větší a větší, ale to jen do doby, než se porovnám s někým, kdo má opravdu "krásnou duši" . Taktéž přeji brzké uzdravení!

Re: Re: Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 13:11, Pavla, (O přírodě)

Díky Jiříku. Pro mě (svým způsobem) JSI největší!

Re: Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 12:48, Kraken(m), (O přírodě)

Brzy se uzdrav Pavlo! Opět pěkné a vtipné. Chtěl jsem napsat, že žebernatka roste na dřevě, nebo na nějakém sajrajtě, ale vždyť to tam v tom mechu možná je... S tou pomrazkou se nechytám, zapomněl bych na to, i kdyby jí Zdeno věnoval mně samotnému.

Re: Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 12:53, Zdeno(m), (O přírodě)

No, Zdeno to neví...

Re: Re: Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 12:56, Kraken(m), (O přírodě)

A vo tom to je!

Re: Re: Re: Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 13:09, Pavla, (O přírodě)

Díky za přání Krakene, tak pokud správnou odpověď nedáš ani Ty, ani Zdeno, tak asi nikdo.
Tady je správné vyluštění (podržte se) z 2.11.2011:

Milý Krakene… K narozkám a k zítřejšímu svátku Ti posílám takový speciální štít, který Tě spolehlivě ochrání nejen před AC and DC… Ostatním připomenu, že Kraken patří k rodinnému zlatu těchto stránek a je mi potěšením a ctí, že už dlouho sdílíme společně tento virtuální prostor. (píše Zdeno)

P.S. Možno ověřit, vč. odpovědi Krakena, na nahouby.cz po zadání slov do vyhledávače: Milý Krakene

Nepřipadne Vám to takové až dojemně dojemné? Kamarádi forewer! No nic, to bude zřejmě tou virózou.



Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 13:43, Zdeno(m), (O přírodě)

Nojo, to jsem byl ještě v pubertě...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 14:37, Pavla, (O přírodě)

Jasně a místo Wabiho jsi tenkrát poslouchal "Highway to Hell" od AC/DC. Mně se líbí, jak nám to tady všechno do sebe logicky zapadá.

Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 18:17, Kraken(m), (O přírodě)

Kamarádi, co se v reálu stále ještě nesetkali. Tehdy jsem byl ještě Jůra a co všechno mě čeká, jsem ani netušil. Škoda, že ten štít nefungoval... Nebo možná fungoval a bez něj by to dopadlo ještě hůř.
Abych pravdu řekl, já měl takový pocit, že by se mně ta pomrazka mohla týkat. Proto jsem to taky napsal tak, jak jsem to napsal.

Re: Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 18:24, vevanek, (O přírodě)

Přeji brzké uzdravení Až povolí mrazy, tak už budeš fit.

Re: Re: Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 18:44, Kraken(m), (O přírodě)

Děkuji Vevanko, ale to bohužel není možné. Status quo by mi stačil...

Re: Re: Re: Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 19:48, Zdeno(m), (O přírodě)

Ostatně mé sofistikované přání zdraví zní: přeji Ti, aby se Tvé špatné věci zhoršovaly co nejpomaleji. My, chlapci z polepšovny, víme své, jsme vždy o krok vpředu a z nejhoršího vevnitř...Takže status quo i Status Quo jsou dobrými hesly...

Re: Re: Re: Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 20:21, vevanek, (O přírodě)

Sice to patřilo Pavle, ale zdraví přeji každému, kdo se potýká s nějakými zdravotními problémy.

Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj kamarádi, 01.03.2018 23:30, Kraken(m), (O přírodě)

Aha, tak sorry jako! Kdo se v tom řádkování má vyznat...

Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj kamarádi, 02.03.2018 08:45, Pavla, (O přírodě)

Díky vevanku. A k Tvému přání se ráda připojuji, takže „Zdraví všem“ … a je to!


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30