O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

inspirace, 28.02.2018 12:30, MartinRůžek, (O přírodě)

Vložím malou inspiraci do těchto mrazivých dní.Kupuji od zelináře ve slevě scvrklá, mechanicky poškozena, potlučená nebo lehce nahnilá jablka a po opláchnutí a okapání je rozházím po zahradě pro plodožravé ptáky (kosy, kvíčaly apod.).Setkává se to s velkou odezvou, protože každý den takto pohodím 6 jablek a do druhého dne zmizej.U každého prakticky nepřetržitě "bydlí " jeden kosák (nevím jestli jeden a ten samej).Nejraději mají odrůdu Golden Delicius.Akorát ty kvíčaly, ty mne zatím nepřiletěly i když v jiných letech jsem je na zahradě běžně míval.
Mimo to mám samozřejmě krmítko pro semenožravé ptáky, akorát mně letos nějak nebaví u něj sedět s foťákem.

Re: inspirace, 28.02.2018 16:02, Kraken(m), (O přírodě)

Já na zahrádce dvakrát týdně probírám jablka a ta chycená hážu na kompost. Taky je tam docela živo. Do krmítka dávám slunečnici a vlašáky. Na focení je tam ale zima...

Re: inspirace, 28.02.2018 17:45, vlk(m), (O přírodě)

...nádherná fotka kosice...mamka má v Pustiměři taky takovou kamošku...vůbec neuletí když ji dává jablíčko...

Re: Re: inspirace, 28.02.2018 21:35, léto, (O přírodě)

Mám to s kosákama podobně. Když na dvorku piju kafe, poskakují okolo mě. Pořídím pár cvičných fotek a jdu si po svých.

Re: inspirace, 28.02.2018 18:11, MirekK, (O přírodě)

Pekny.U nas je kos momentalne vzacnejsi jak strakapoud.Pred dvema lety vsichni vyzdechali nejakou z Nemecka zatazenou nemoci.V zahradce jsem ho uz dva roky nevidel.
V lese se obcas uz nejakej objevi.Ale bude to trvat asi roky,nez se to dostane na tu uroven jak driv.

Re: inspirace, 01.03.2018 00:04, Dano, (O přírodě)

Pěkné!
Poslední silně mrazivé dny u nás kosi žerou zároveň se psama, jeden by je pomalu zašláp.
Mimochodem po psí stravě jsou jak urvani.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30