O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

dnešní výlet, 07.02.2018 19:45, MartinRůžek, (O přírodě)

Dnes jsem jel pracovně do jižních Čech.V 8,00 po cca 170km jízdy jsem dojel do Rožmitálu na Šumavě, vyřídil co jsem potřeboval a vydal se zpátky.Nikde ani v tom Rožmitálu (více než 700m.n.m) nebyl sníh, v nížinách zelená tráva.U Veselí nad Lužnicí cestou zpátky jsem fotil z auta pasoucí se husy velké na zeleném pažitu a pak jsem přijel na Mladovožicko a bylo bílo.Kousek nad Mladou Vožicí souvislá vrstva sněhu a ojíněné stromy.Projel jsem Mladovožicko a na Vlašimsku zase zelená tráva.Zajímavé, jak je ta oblast kolem pramenů Blanice studená a bohatá na sníh, když všude jinde, je sucho a zelená tráva.Jezdím tam v létě na tutovku na houby.Když nikde nic není, tak tam vždycky je.
Teď před asi hoďkou u nás taky začalo padat.

Re: dnešní výlet, 07.02.2018 19:58, vevanek, (O přírodě)

Teď už tam sníh bude, začalo sněžit kolem 10hod. Nedaleko Rožmitálu je Alpská vyhlídka, kam občas jezdím do lesa. Pokud si jel po E55, tak si jel kolem nás

Re: Re: dnešní výlet, 07.02.2018 21:17, MartinRůžek, (O přírodě)

Ano, tak jsem jel a za Nažidlama odbočil na západ.Před Kaplicí nádraží jsem jel v krátké koloně asi 5 ti osobáků a nadával, jek se ta auta vlečou pomalu .Dojelo mne nějaké auto, dalo blinkr a bez zpomalení kolem nás všechny předjelo a najednou se to první auto v koloně modře rozblikalo a bylo vymalováno.To jsem měl zase jednou štěstí a když jsem jel zpátky tak to samé obráceně a zase v té Kaplici nádraží.Byl to takově krémový, nebo hnědavý nový Superb.

Re: Re: Re: dnešní výlet, 07.02.2018 21:58, vevanek, (O přírodě)

Jo, my místní už ho známe, tak se za ním vlečem Občas se zašije mezi baráky a chytá na čtyřicítce. Ale na druhou stranu, je tu každou chvíli smrťák, tak se nedivím. Je to hrozná silnice, pořád plná čára a nepřehledné horizonty. Pokud někdo chytne v Kameňáku dva TIR, tak nemá moc šancí je 30km až do Dvořiště předjet a tak riskují. Obzvlášť značky A a S jsou v tomhle přeborníci (omlouvám se slušným Pražákům ).

Re: dnešní výlet, 07.02.2018 19:45, MartinRůžek, (O přírodě)

Mladovožicko

Re: dnešní výlet, 07.02.2018 19:45, MartinRůžek, (O přírodě)

Mladovožicko


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30