O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Jen pár nedělních (městských) všedností , 16.01.2018 17:51, Pavla, (O přírodě)

zamrzlá kaluž na mě dýchla vzpomínkou na mé dětství u lampy, která po zahřátí vypouštěla lávové bubliny.

Re: Jen pár nedělních (městských) všedností , 16.01.2018 17:51, Pavla, (O přírodě)

Svraštělka javorová.

Re: Jen pár nedělních (městských) všedností , 16.01.2018 17:51, Pavla, (O přírodě)

Docela by mě zajímalo, co je pravdy na tom, že se jedná o bioindikátor čistého ovzduší, jak se všude uvádí. Třeba tím, že špenát obsahuje fůru železa, nás taky krmili jen do té doby, než zjistili, že se sekli v desetinné čárce, že jo? Já jen, že svraštělek se u nás dá najít dost, ale otevřít okno a větrat se tady v posledních dnech fakt nedá.

Re: Re: Jen pár nedělních (městských) všedností , 17.01.2018 20:00, Patrik(m), (O přírodě)

Organismy, které slouží jako bioindikátory logicky indikují přítomnost, popř. nepřítomnost některých chemických sloučenin v životním prostředí - ovzduší, vodě, půdě ... To, že se u vás nedá větrat (zjevně kvůli vysoké koncentraci prachových částic) nic neznamená, houby nemají plíce ... Z hlediska ovzduší jsou houby (nejvíce pak lišejníky) citlivé na koncentraci např. NOx nebo SO4-/SO3- .... Tyto látky byly problémem i na Ostravsku, avšak v posledních letech se jejich koncentrace výrazně snížili a svraštělky lze nalézt i tam. Mnohem citlivější na NOx v ovzduší jsou však třeba jedle bělokoré, u kterých to lze poznat od vrchní části koruny opadávajícím jehličím....

Re: Jen pár nedělních (městských) všedností , 16.01.2018 17:51, Pavla, (O přírodě)

Ale obraťme klano“list“,

Re: Re: Jen pár nedělních (městských) všedností , 16.01.2018 18:20, Zdeno(m), (O přírodě)

Půvabné, ořízl bych to trochu jinak, ale ovšem potlesk autorské invenci...

Re: Jen pár nedělních (městských) všedností , 16.01.2018 17:51, Pavla, (O přírodě)

zde sluníčko probudilo k životu housenku žilnatkovou. ;)

Re: Jen pár nedělních (městských) všedností , 16.01.2018 17:51, Pavla, (O přírodě)

U zmrzlých ušisek jsem si zahrála hru „Řekni, co vidíš, já Ti řeknu, kým jsi.“

Vzhledem k tomu, že vlevo vidím zpěněného býka a napravo lebku, zhodnotila jsem, že jsem asi tou, co má hlavu jen na voloviny. ;)

Re: Re: Jen pár nedělních (městských) všedností , 16.01.2018 18:21, Zdeno(m), (O přírodě)

Tys on?

Re: Re: Jen pár nedělních (městských) všedností , 16.01.2018 19:58, vlk(m), (O přírodě)

...no ale krásny voloviny...

Re: Jen pár nedělních (městských) všedností , 16.01.2018 17:51, Pavla, (O přírodě)

Můžete si tu hru zahrát taky. Schválně, co vidíte? Ale vyhodnoťte se, prosím, sami, jo?

(Těm z Vás, kteří vidí jen penízovku sametonohou a členům fotokroužku, kteří vidí jen špatnou fotku, se zase pro jednou omlouvám)

Ale všem přeji pěkný večer.

Re: Re: Jen pár nedělních (městských) všedností , 16.01.2018 18:23, Zdeno(m), (O přírodě)

Co špatnou, jiný motiv...Freude, Freude...

Re: Re: Jen pár nedělních (městských) všedností , 16.01.2018 19:59, vlk(m), (O přírodě)

...na první pohled mně přišly kozy...ale po chviličce odešly...

Re: Re: Re: Jen pár nedělních (městských) všedností , 16.01.2018 20:32, Zdeno(m), (O přírodě)

Freude, Freude...

Re: Re: Jen pár nedělních (městských) všedností , 17.01.2018 21:08, maxim stanko, (O přírodě)

Pěkné


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30