O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

našel jsem a nevím co, 12.11.2017 19:28, MartinRůžek, (O přírodě)

Jel jsem autem když najednou jsem uviděl vyrůstat houby ze starých zapomenutých balíků slámy kousek od silnice.Vím o nich, jsou tam už roky, tedy hodně zetlelé.

Re: našel jsem a nevím co, 12.11.2017 19:28, MartinRůžek, (O přírodě)

Asi nějaké líhy byl můj první odhad, ale trochu mně tam neseděl ten jakoby kozákovitý, šupinatý třeň.

Re: našel jsem a nevím co, 12.11.2017 19:28, MartinRůžek, (O přírodě)

Jednu plodnici jsem vzal domů k bližšímu prozkoumání.Lupeny bílé, třeň šupinatý, dužnina v klobouku bez nějaké typické vůně, třeň po zlomení praskal jak sádra.Pokožka klobouku se dala lehce sloupnout, ale byla tenká.Pořád jsem myslel na ty líhy (klubčitou, nahloučenou, chrupavčitou) ale nějak mně to nesedělo, nevěděl jsem která z nich.I to připojení lupenů na třeň bylo volné, líhy mají zoubkem až mírně sbíhavé (dle atlasu).

Re: našel jsem a nevím co, 12.11.2017 19:28, MartinRůžek, (O přírodě)

Pak mne zaujaly lupeny.Byly pilovitě zubaté a to se u žádné líhy v atlase nepopisuje.

Re: našel jsem a nevím co, 12.11.2017 19:28, MartinRůžek, (O přírodě)

Nakonec jsem dal přes noc plodnici vyprášit a ejhle , z bílých lupenů se vysypaly skořicově hnědé výtrusy.U všech třech líh o kterých jsem uvažoval jsem dohledal, že výtrusy jsou bílé.Jestli jsem tedy nehledal blbě.
A tak tedy po velkém bádání netuším, jakouže to houbu jsem našel a budu rád, když mně to někdo prozradí.

Re: Re: našel jsem a nevím co, 12.11.2017 19:41, alesjirsa(m), (O přírodě)

Štítovka ...

Re: Re: Re: našel jsem a nevím co, 12.11.2017 19:45, Zdeno(m), (O přírodě)

Tak...

Re: Re: Re: Re: našel jsem a nevím co, 12.11.2017 19:48, MartinRůžek, (O přírodě)

Díky oběma.To jsem úplně blbej, že mě to nenapadlo.Já se tři dni zaobírám líhama.
Houby mně asi nikdy nepůjdou, nemám pro ně ten správnej cit.

Re: našel jsem a nevím co, 12.11.2017 19:28, MartinRůžek, (O přírodě)

Na závěr už mimo mykologické "bádání" jsem si zablbnul s hloubkou ostrosti a protože se mně to docela líbí, tak to sem vkládám.Je to sice tzv. "o ničem", ale já mám pro podobné "pokusy" velkou slabost.

Re: Re: našel jsem a nevím co, 12.11.2017 19:48, Zdeno(m), (O přírodě)

No, kdybych to dal já, tak mi basset obratem doporučí, abych to vymazal už z karty...Působí to ovšem zajímavě...

Re: Re: Re: našel jsem a nevím co, 12.11.2017 19:53, MartinRůžek, (O přírodě)

Já myslím, že je to tím, že jsme různí.Že někdo je technický typ a musí mít všechno přesně dané, definované a někdo zase je ten bordelář s emočním vnímáním a líběj se mu věci, které nepopisují přesně daný stav a vyhovuje mu, že si v tom může představit v postatě cokoli podle své fantazie.

Re: Re: Re: Re: našel jsem a nevím co, 12.11.2017 20:05, Zdeno(m), (O přírodě)

Podepisuji...A je to tak dobře...

Re: Re: Re: Re: Re: našel jsem a nevím co, 12.11.2017 20:51, basset(m), (O přírodě)

A mně se zrovna tenhle snímek líbí Jo, když se Ti nelíbí výmaz z karty, tak znám ještě rychlejší způsob. Vyndat kartu z foťáku a zahodit

Re: Re: Re: Re: Re: Re: našel jsem a nevím co, 12.11.2017 20:57, Zdeno(m), (O přírodě)

Dík za zlepšovák...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: našel jsem a nevím co, 12.11.2017 21:09, MartinRůžek, (O přírodě)

Proč se zdržovat vyndaváním karty?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: našel jsem a nevím co, 12.11.2017 21:13, Zdeno(m), (O přírodě)

Tak, nejlepší bude, když foťák hlásí no card...Pak se dá nezávazně experimentovat jako střelci. Trénink nasucho...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: našel jsem a nevím co, 13.11.2017 11:59, Kraken(m), (O přírodě)

Tu kartu, nebo foťák? Já jen, abych věděl...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: našel jsem a nevím co, 13.11.2017 16:08, basset(m), (O přírodě)

dva oba

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: našel jsem a nevím co, 13.11.2017 19:19, Zdeno(m), (O přírodě)

Že bych měl zahazoval ausgerechnet Tvou mašinku bývalku?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: našel jsem a nevím co, 14.11.2017 20:56, basset(m), (O přírodě)

.. ještě se říká "i s rukama", ale ty jsou pro změnu Tvoje


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30