O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Šok v parku, 20.10.2017 16:56, petras, (Houby)

Dnes přijel do Jeseníku pan J.Polčák z Přerova,šel jsem mu ukázat místa nálezu kyjanek Zollingerových.Na obou lokalitách po vysečení a současném suchu nic nerostlo,byl jsem tam před týdnem.Jaké bylo naše překvapení,když jsme asi 30 metrů od jedné lokality v silné vrstvě listí našli něco,co se kyjankám podobalo.Barva byla spíš modrošedá a hlavně velikost,kdy moje kyjanky měly maximálně pět centimetrů.Toto byly trsy deset až patnáct centimetrů široké,mohutný vzrůst.Došli jsme k závěru,že to asi budou nějaká kuřátečka,ale že je pošleme na určení.

Re: Šok v parku, 20.10.2017 16:56, petras, (Houby)

Udělal jsem jen zběžně čtyři fotky

Re: Šok v parku, 20.10.2017 16:56, petras, (Houby)

Doma na monitoru mi to připadalo stejné,jak některé vybledlejší kyjanky Zollingerovy

Re: Šok v parku, 20.10.2017 16:56, petras, (Houby)

Pokud se to potvrdí,tak to bude třetí místo nálezu

Re: Šok v parku, 20.10.2017 16:56, petras, (Houby)

Tak vypadala kyjanka po nájezdu sekačky v srpnu.Zdá se mi to stejné.

Re: Re: Šok v parku, 20.10.2017 18:14, soucekp, (Houby)

Také si myslím, že to je vše kyjanka ... A pan bude zcela jistě Jirka Polčák

Re: Re: Re: Šok v parku, 20.10.2017 18:38, petras, (Houby)

Jo,jo,jsem starej,jsem blbej,to bylo z toho šoku.Tolik a tak velké jsem ještě neviděl.Hned to opravím.

Re: Re: Re: Re: Šok v parku, 21.10.2017 11:48, Patrik(m), (Houby)

Vypadá to tak... Mě pro změnu opět po téměř letech začali pod barákem u hlavní cesty růst kyjanky zakouřené, snad je nikdo nezlikviduje, než vyrostou do nějakých pěknějších, fotitelných kousků ... Nicméně je to pořád jedna lokalita těch kyjanek, tak proč by nemohly vyrůst i na jiných místech v parku ...

Re: Re: Šok v parku, 20.10.2017 20:32, Véna, (Houby)

Jejda, také jsem něco takového fotil.

Re: Re: Re: Šok v parku, 20.10.2017 20:34, petras, (Houby)

To by mohla být taky.Chce to mikroskop,je dost vzácná,u nás snad jen 4 místa.

Re: Re: Re: Re: Šok v parku, 24.10.2017 18:56, Herčus, (Houby)

Taky mám zprávy aktuálně za posledních pár let jen o 4 místech, ale mám podezření, že jsem o víkendu našel pátou, ovšem dokud tam nenajdu v budoucnu čerstvou plodnici, tvrdit to nemůžu.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30