O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 12:15, mipera, (O fotografování)

V poslední době zjišťuji, že můj foťák nezvládne malé detaily.
Při včerejším focení rosolozubu, jsem se rozhodla, že si opět udělám radost.
Můj současný foťák je Sony, jsem s ním spokojená, proto jsem pátrala po stejné značce.
Jediné, co vím, že chci, aby měl výklopný displej a velký snímač.
Z nepřeberné nabídky jsem vybrala Sony Alpha A6000 stříbrná + 16-50mm PZ OSS + UV filtr B+W + 32GB SDHC karta za 17 000 Kč se snímačem APS-C a když bych si opravdu připlatila /povolení už mám/ tak systémový kompakt Sony Alpha A7 + FE 28-70 mm OSS se snímačem Full Frame / FX
za 30 000Kč. Může to být ale i jiná značka.
Jak již jsem psala, potřebuji něco na detaily, vůbec tomu nerozumím a objektivům vůbec ne.
Moc děkuji.

Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 13:41, vlk(m), (O fotografování)

...ta A7čka bude asi slušná...

Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 13:48, mipera, (O fotografování)

Díky, mě zajímá, zda se za ty peníze nedá koupit něco lepšího.
Vsadila jsem si sportku, třeba večer budu vybírat v jiných cenových relacích

Re: Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 16:30, vlk(m), (O fotografování)

...za třicítku seženeš slušnej Canon, Nikon, Olympus...je to těžké si vybrat...valná většina fotek je zde dost vyumělkovaných přes počítač...a navíc každej většinou doporučí značku se kterou sám fotí...osobně doporučuji aby to mělo výklopnej displej...přeji šťastnou ruku a ať se daří...

Re: Re: Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 16:50, mipera, (O fotografování)

Mě by docela zajímalo, čím kdo fotí.

Re: Re: Re: Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 21:22, Zdeno(m), (O fotografování)

Canon 650D, makroobjektiv, mezikroužky Kenko, reportážní nikon coolpix S6400 za dva dny měním za canon ISUS 285HS...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 21:37, mipera, (O fotografování)

Také díky.

Re: Re: Re: Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 21:28, basset(m), (O fotografování)

Canon 80D a sadu objektivů od 11 do 300 mm.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 21:36, mipera, (O fotografování)

Kouknu na to. Díky.

Re: Re: Re: Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 04.09.2017 05:11, vlk(m), (O fotografování)

...Canon 600D + seťák 18-55 a krátce mám 75-300...ale většinou stařečkem Canon PowerShot A 610...ještě mám Nikon Coolpix, ale ten byl v lese jen z nouze párkrát...

Re: Re: Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 19:05, Zdeno(m), (O fotografování)

No...Hlavně aby nezavazel...Rada od zkušeného potěší...

Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 16:27, basset(m), (O fotografování)

Čemu říkáš: "něco na detaily" ?

Objektiv 16-50mm PZ OSS je APS-C snímači ve skutečnosti 24-75mm, nejmenší zaostřovací vzdálenost je 25 cm. Tady je hodnocení na DXOMARK - score 13.
Ostrost podle DXO..

Objektiv FE 28-70 mm OSS, nejmenší zaostřovací vzdálenost 35 cm. Tady je hodnocení na DXOMARK[ - score 22, ale na A7R, což je o level lepší než A7, ale myslím, že score se o moc lišit nebude. Tento objektiv nasazený na A6000 má score 16.
Ostrost podle DXO na A7R..
Ostrost podle DXO na A6000..

Hodnocení A7 score 90 a A6000 score 82 podle DXO najdeš tady.

Vybírat musíš sama. Počítej s tím, že objektivy na Sony jsou dražší a na Full Frame ještě víc. V poslední době se objevují ale objektivy od jiných výrobců - Sigma, Tamron, ..., které jsou cenově výrazně nižší a kvalita je stejná nebo lepší, možná to časem ovlivní i Sony.

Vybírat ovšem musíš sama. Konečný výběr je ale podle mně vždy o penězích
Pro mne je vždy hledisko výklopný a dotykový displej (to mám stejné jako Vlk).

Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 16:49, mipera, (O fotografování)

Díky, pročtu si to, ale jestli z toho budu moudrá?
Že chci výklopný displej, jsem psala, zda dotykový - nevím. Mám dotykový telefon, tak vím o co se jedná, klidně bych mohla mít tlačítkový. Při ostření je výhodnější dotykový?

Můžete mi někdo napsat, co byste si koupili, kdybych Vám ho chtěla třeba zaplatit?
Vím, že se musím rozhodnout sama.
Při posledním výběru mi pomáhal Honzík, říkal ten si nekupuj nebo tento je lepší než sis vybrala.

Re: Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 22:11, Yohaness(m), (O fotografování)

Kdybys mi to zaplatila, chtěl bych Sony RX 10 III.

Re: Re: Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 22:17, mipera, (O fotografování)

Díky, koukla jsem na něj zběžně, vypadá pěkně, jdu pokračovat.

Mezitím jsou koukala na objektivy, kdybych chtěla Olympus a našla jsem tento:
https://www.electroworld.cz/olympus-pen-ez-4015r-40-150-mm-cerny-objektiv

Re: Re: Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 22:32, mipera, (O fotografování)

Sony RX 10 III je s pevným objektivem, vlastním trochu horší Sony RX100 II.
Chtěla bych si koupit něco s vyměnitelným objektivem.

Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 16:55, mipera, (O fotografování)

Chtěla bych něco, čím bych vyfotila třeba kosmatky.

Re: Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 17:38, petras, (O fotografování)

Jsem poslední,kdo by tady měl radit,ale myslím,že drahý fotoaparát nevyužiješ.Pokud se Ti líbí některé moje fotky,hlavně makro,tak se to dá pořídit fotoaparátem co mám já ,nebo něčím podobným.Už jsem to psal vedle na nahoubách,že fotky neskládám,ani to neumím a vše je foceno obyčejným základním objektivem ve spojení s kroužkama za pár korun.Výklopný displej je neocenitelný a dotykový nemá nic společného s dotykovým telefonem,jen Ti usnadní odmáčknutí spouště bez roztřepání fotoaparátu.S dvouvteřinovou samospouští to je dostačující.Ostření mám nastaveno bodové,ruční,nemůže se mi stát,že nemám třeba okraj houby ostrý,rámeček si nastavíš přesně tam,kde to chceš zaostřit.

Re: Re: Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 17:39, petras, (O fotografování)

Všechno jsou objekty kolem několika mm

Re: Re: Re: Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 17:39, petras, (O fotografování)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 17:39, petras, (O fotografování)

Re: Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 05.09.2017 23:23, Yohaness(m), (O fotografování)

Kosmatky focené sprostým, dnes již zaostalým (Forrest promine ) kompaktem...

Re: Re: Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 05.09.2017 23:24, Yohaness(m), (O fotografování)

Ještě jedna, obě nedávno...

Re: Re: Re: Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 05.09.2017 23:34, mipera, (O fotografování)

Takový "zaostalý" kompakt bych brala, fotky jsou nádherné.
Čím je to focené?
Já jsem dnes fotila opět rosolozub, zkoušela všechna možná nastavení a doma vše smazala.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 06.09.2017 07:11, Yohaness(m), (O fotografování)

Sony Cybershot DSC HX200V, dnes se už neprodává...

Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 19:49, karelzbrd(m), (O fotografování)

ahoj, ptáš se na názor, tak já ho řeknu. Třicet klacků je zbytečná investice do foťáku a skel pro amatéra, který se tím neživí. Třeba máš vyšší ambice a chceš dělat lepší fotky, ale i tak je to zbytečné. Za zhruba třetinu máš výsledek podobný, pokud nechceš fotky na bilboardy. Dal bych na Petrase - všimni si jeho makrosnímků a to fotí hobby mašinou a sklem. Šel bych touto cestou, třeba. Nějaký Olympus Pen a vybrat si objektiv co využiješ a mezikroužky a jsi na polovině ceny. Ale i tak, pro porovnání: https://www.fotoguru.cz/nejlepsi-fotoaparaty/

Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 20:11, petras, (O fotografování)

Totéž jsem ji napsal na mejl.

Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 20:52, mipera, (O fotografování)

Díky všem, počkám, až skončí kvíz.
Aleši, omlouvám se.

Re: Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 21:18, basset(m), (O fotografování)

Mipero, napiš, co valstně máš teď za foťák? Pokud si dobře pamatuji, tak Sony RX100 II. Tím snad jde vyfotit úplně vše.

Re: Re: Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 21:35, mipera, (O fotografování)

Pamatuješ si dobře, mám tento foťák.
Chtěla jsem něco lepšího, abych nekupovala každý rok nový / jsem zde 3. roky a chci 3. foťák/, proto jsem uvažovala i o 30 tisících.
Muž si myslí, že nejdůležitější je největší snímač.

Re: Re: Re: Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 23:18, Honzík(m), (O fotografování)

Zrcadlovky zaberou spoustu místa, dotykáče maji asi nejlepší u Canonu, ten muj u Nikona je funkčně proti Canonu směšná hračka.
Asi kdybych kupoval znova, tak bych šel nejspíš do Olympusu. Akorát má drahé objektivy.

Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 23:31, Honzík(m), (O fotografování)

Těch značek kompaktů s výměnným objektivem, výklopným displejem a větším snímačem je málo. Vlastně jenom tři. Jeden Canon, jedno fuji a potom už jen několik sony....

Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 03.09.2017 23:46, mipera, (O fotografování)

Jé, jsem ráda, že ses ozval.
Díky.

Re: Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 04.09.2017 00:15, mipera, (O fotografování)

Jaký máte názor na Olympus E-M10 nebo s ním máte zkušenost? Vychází mi lépe než Olympus PEN E-PL7.
Díky.

Re: Re: Re: Re: Prosím, fotografický kroužek, o radu, 04.09.2017 02:15, chorcheee(m), (O fotografování)

E-M10 Mark II je samozřejmě výborný - malý, celkem levný (a další výhody).

Full frame je podle mne na houby zbytečný.

A abych zamotal hlavu Mipeře ještě více, než předpsavci, tak koukni na aparáty se snímačem Foveon. Předseda MK České Budějovice, Jiří Souček (alias no-X) fotografuje se Sigma Merrill DP3. Napsal na aparát recenzi, která se dá snadno dohledat. Ta ostrost nebayesovského snímače je prostě fantastická... Při větším ISO víc šumí, ale na fotografování hub ze stativu se ISO samozřejmě zvedat nemusí.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30