O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Nová kniha Hřibovité houby Evropy, 31.08.2017 19:18, Mišák Mikšík, (O přírodě)

S radostí oznamuji, že na konci roku spatří světlo světa má nová kniha hřibovité houby Evropy

Kniha bude mít formát A4, bude mít cca 450 stran a budou v ní představeny všechny druhy, formy a variety hřibovitých hub Evropy. Bude v ní cca 650 fotografií a 15 kreslených tabulí

Snad se vám bude líbit

Re: Nová kniha Hřibovité houby Evropy, 31.08.2017 19:18, Mišák Mikšík, (O přírodě)

Malá ukázka z jedné kapitoly

Re: Nová kniha Hřibovité houby Evropy, 31.08.2017 19:24, Mišák Mikšík, (O přírodě)

Ukázka 2

Re: Re: Nová kniha Hřibovité houby Evropy, 31.08.2017 20:21, alesjirsa(m), (O přírodě)

Moc pěkné.

Re: Re: Nová kniha Hřibovité houby Evropy, 31.08.2017 21:30, vlk(m), (O přírodě)

...vypadá to slibně...

Re: Re: Nová kniha Hřibovité houby Evropy, 31.08.2017 22:44, Dano, (O přírodě)

Pravděpodobně neodolám

Re: Re: Nová kniha Hřibovité houby Evropy, 01.09.2017 00:27, tomaj, (O přírodě)

Já určitě neodolám.

Re: Re: Re: Nová kniha Hřibovité houby Evropy, 01.09.2017 11:52, chorcheee(m), (O přírodě)

Jaká bude, prosím, předpokládaná cena?

Re: Re: Re: Re: Nová kniha Hřibovité houby Evropy, 01.09.2017 12:55, soucekp, (O přírodě)

viz https://www.svojtka.cz/shop/kniha/4202-hribovite-houby-evropy

Re: Re: Re: Re: Re: Nová kniha Hřibovité houby Evropy, 01.09.2017 16:02, chorcheee(m), (O přírodě)

Díky, asi se z toho ani skrze svou lakomost, ani skrze to, že mne hřibovité nezajímají, nevykroutím. Toto prostě vypadá na zásadní publikaci, kterou bych měl mít . Ostatně když za mnou chodí kolegové z fakulty, většinou chtějí určovat právě hřiby. Když jim říkám, že hřibovité jsou skupina nesnadná, a že z tohoto rozmačkaného kousku, který mi přinesli v igeliťáku si netroufám, mají mne za diletanta (kterým samozřejmě jsem ).

Tak doufám, že mne publikace naučí určovat hřibovité i z rozmačkaných kousků v igeliťáku, a že mi Michal Mikšík do SZ (nebo SS jak to dysgraficky zkracoval Patrik ) napíše, kde pořídit nejvýhodněji.

Předem děkuji a věřím, že se mi bude líbit.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nová kniha Hřibovité houby Evropy, 01.09.2017 18:22, Mišák Mikšík, (O přírodě)

Ani já rozmáčkliny z igeliťáku nepoznám )))) Děkuji za zájem o knihu. Co se týče ceny, asi pak vždy bude nejlepší hledat nejlevnější přes portály www.zbozi.cz nebo www.heureka.cz.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nová kniha Hřibovité houby Evropy, 01.09.2017 22:02, chorcheee(m), (O přírodě)

Jasně, já trochu žertoval (hlavně s tím vyhnáním určování do krajnosti - "rozmáčklina v igeliťáku" ). Na druhou stranu jsem si říkal, že když jsme tady kolegové, budeme mít všichni slevu (a když ne všichni, tak alespoň já) .

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nová kniha Hřibovité houby Evropy, 01.09.2017 22:57, Mišák Mikšík, (O přírodě)

To bohužel není v mé moci, ale nevylučuji že bude autogramiáda, kde bude možnost si koupit knihu se slevou, dám včas vědět.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nová kniha Hřibovité houby Evropy, 01.09.2017 23:53, Patrik(m), (O přírodě)

Ahoj, to je super něco jsem už o tom někde kdysi četl, tak jsem se už nemohl dočkat, kdy vyjde... A kolik těch hřibovitých hub v Evropě vlastně roste?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nová kniha Hřibovité houby Evropy, 02.09.2017 08:21, Mišák Mikšík, (O přírodě)

Hoooodně


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30