O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Sobota u nás nič moč, 15.08.2017 15:22, Pavla, (Houby)

ale procházka jako vždy moc fajn. Jako první nás při vstupu do lesa přivítaly odložené činely aneb všudypřítomné čechratice černohuňaté.

Pro ty z Vás, kdo sledujete poučná Kryšotova videa, bude jistě informace o přejmenování čechratky na čechratici nošením dříví do lesa . Pravé čechratky totiž patří do jiného rodu.

Re: Sobota u nás nič moč, 15.08.2017 15:22, Pavla, (Houby)

Z lišky se nakonec vyklubal lišák ... zprohýbaný.

Re: Sobota u nás nič moč, 15.08.2017 15:22, Pavla, (Houby)

Díky Vám jsem v lese poprvé zaregistrovala holubinku nazelenalou.

Re: Re: Sobota u nás nič moč, 15.08.2017 15:53, MACEK, (Houby)

Paráda, tyto holubinky v okolí Vyškova momentálně převládají
U čechratek jsi měla vstřícné světlo, každá houba má své kouzlo/čaro/.
Zítra se chystám na mokřady, no uvidíme

Re: Sobota u nás nič moč, 15.08.2017 15:22, Pavla, (Houby)

U Mackova ryzce peprného jste se nakonec shodli na holubince bílé. Já si myslím, že můj nález by ale ryzcem peprným být mohl. Co říkáte? Vlivem delšího sucha se na něm producírovalo plno breberek, a tak se mi (logicky) do ochutnávání mléka moc nechtělo ... ale překonala jsem se a ... brrrr ... chuť palčivě peprná.

Btw, nevěděl by někdo z broučkologů, co je to piditvory? Okupovali spoustu hub. Malí chvostoskoci nebo ... ???

Re: Re: Sobota u nás nič moč, 15.08.2017 17:52, Zdeno(m), (Houby)

Ryzec peprný je velmi odolný a tak husté lupeny má málokterá houba...Přežije spolu s muchomůrkou citronovou ta největší horka a sucha...Je to on...

Re: Re: Sobota u nás nič moč, 15.08.2017 21:12, Včelda, (Houby)

myslím, že chvostoskoci. Teoreticky by to opravdu mohli ještě být brouci - drabčíci, detaily nejsou bohužel vidět. Pokud jsi zaregistrovala, že nějaký při focení zmizel, respektive odskočil, byl by jasný prvotní tip.

Re: Sobota u nás nič moč, 15.08.2017 15:22, Pavla, (Houby)

Krásnorůžků lepkavých byla spousta, mě zaujal méně častý krásnorůžek rohovitý.

Re: Sobota u nás nič moč, 15.08.2017 15:22, Pavla, (Houby)

Stejně jako ten den jediný křemenáč, jediný hřib hnědý a jediná růžovka byla i jediná plodnice holubinky s rovetkou pýchavkovitou.

Re: Sobota u nás nič moč, 15.08.2017 15:22, Pavla, (Houby)

Jinak lesíček, až na syrovinky, celkově vymetený.

Ale já si říkám: Pořád lepší najít kříště, než doma na těle klíště. Mějte se fajn a zas někdy příště.

Re: Re: Sobota u nás nič moč, 15.08.2017 20:03, Bery, (Houby)

To nemá chybu...jen najít toho kříště...snad...

Re: Re: Sobota u nás nič moč, 15.08.2017 21:19, Včelda, (Houby)

na první pohled jsem v tom viděl strakoše, ale síťka na třeni poukazuje opravdu na kříště


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30