O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Kukmák, 23.06.2017 00:28, Kraken(m), (Houby)

To já tentokrát na rozdíl od Zdena houbařil z auta.
Koutkem oka jsem zahlédl bílý záblesk a ujel jsem ještě asi tři kilometry, než jsem si uvědomil, že by to mohl být kukmák bělovlnný. Tak jsem to k nelibosti manželky otočil, abych zjistil, že jsem se nemýlil. Pařez byl totálně vyschlý a ztrouchnivělý. Je s podivem, že z něj může ještě něco vyrůst.

Re: Kukmák, 24.06.2017 13:54, mipera, (Houby)

Nemají to s námi naše drahé polovičky jednoduché.
Já včera cestou z koupaliště křičím, zastav a muž povídá na přejezdu?
Já když vidím houbu, tak nevidím přejezd.
Při první příležitosti auto otočil a jeli jsme zpět.
Ve strouze byl s největší pravděpodobností velký žampión.
Zastavit se bohužel nedalo.

Re: Kukmák, 23.06.2017 00:28, Kraken(m), (Houby)

Klobouk má tak promáčknutý proto, že vyrůstal z úzké škvíry, kterou jsem bez problémů rozšířil. To se ovšem vůbec nelíbilo mravencům, kteří pod ním mají své hnízdo a jali se je urputně bránit.

Re: Kukmák, 23.06.2017 00:28, Kraken(m), (Houby)

Když se ale už nic dalšího nedělo, zalezli zase do hlubin pařezu. Musel jsem bohužel porušit pravidlo o focení hub na slunci. Za zadkem mi projížděla auta a stínit se absolutně nedalo!
Teď je všem situace úplně jiná. Bouří a po krátké přestávce začalo opět pršet! Jupí!!!
Odhodlal jsem se sice, že letos poprvé odhalím na koupališti slunci i pohledům lidí svůj nebohý břuch, ale rád to kvůli dešti oželím.

Re: Re: Kukmák, 23.06.2017 09:08, Hanýžka(m), (Houby)

Jedna z mých oblíbených hub - v úterý mi kukmák bělovlnný přinesla jedna houbařka do poradny, jásala jsem nadšením, že vidím živou houbu a ještě tak pěknou...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30