O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Zdravím všechny, 20.06.2017 16:11, Pavla, (O přírodě)

ale dneska nejvíc Karla, kterému stejně jako Dano moc děkuji za jeho slova. Jedu na stejné vlně, Karle. Vím, že ze mě nikdy nebude Paní fotografka, ani znalkyně, co umí pojmenovat houby, rostliny, brouky latinskými názvy, neporozumím nikdy ani mikroskopování. Na těchto polích bych za chvilku praskla jako bublina na obrázku, který Ti tímto (s dovolením a s díky) posílám. ;)

Re: Zdravím všechny, 20.06.2017 16:16, petras, (O přírodě)

Ale ještě nepraskla.

Re: Re: Zdravím všechny, 20.06.2017 16:59, Pavla, (O přírodě)

Petrásku, to byl jen "oslí můstek". Se z Tebe vážně zjevím, prej nepraskla! Jak to říkali v Mrazíkovi? ;) "Počkejte do zimy, ... prasknou."

Re: Zdravím všechny, 20.06.2017 16:56, basset(m), (O přírodě)

Vím, že ze mě nikdy nebude Paní fotografka - škrtá se

Re: Re: Zdravím všechny, 20.06.2017 17:02, Pavla, (O přírodě)

Rána z milosti? Kdepak, bassete, já jsem soudná. Ale moc díky, zvlášť od Tebe ta slova hřejí.

Re: Re: Re: Zdravím všechny, 20.06.2017 17:14, petras, (O přírodě)

Oko vidí,oko není bl..c.

Re: Re: Re: Re: Zdravím všechny, 20.06.2017 20:30, fáfa(m), (O přírodě)

..to máš blbě ,oko není pí.a ...

Re: Re: Re: Re: Re: Zdravím všechny, 20.06.2017 20:39, petras, (O přírodě)

Re: Re: Re: Zdravím všechny, 21.06.2017 21:50, basset(m), (O přírodě)

Ránu z milosti jsem nepochopil.

Re: Re: Re: Re: Zdravím všechny, 22.06.2017 17:37, Pavla, (O přírodě)

To je těžké vysvětlit. Já někdy plantám tři po tři. Ber to jako moji reakci z šoku, že mě fotoamatéra Neználka poctil tak lichotivým komentářem sám Big Basset.

Re: Zdravím všechny, 20.06.2017 16:11, Pavla, (O přírodě)

Ale obraťme list, máte rádi hádanky? Pokud ano, jednu bych tu měla.

Na obrázku je:

a) duběnka
b) houba
c) jablko

Re: Zdravím všechny, 20.06.2017 16:11, Pavla, (O přírodě)

Nechám Vás chvilku přemýšlet a budu ještě chvíli filozofovat. Proč chodím do lesa? Pochopitelně najít něco do hrnce, votomžádná,

Re: Zdravím všechny, 20.06.2017 16:11, Pavla, (O přírodě)

ale prioritou je hlavně relax a od té doby, co chodím na tyhle stránky, tak i poznávání všeho nového, co jsem v minulosti míjela bez povšimnutí. Tak nějak je mi i celkem jedno, jestli je to „Anka nebo Manka“, ale o to větší radost mám, když se mi k nálezu podaří přiřadit správný název. Určuji ovšem zásadně bez mikroskopu – čepičatka močálová (Galerina paludosa).

Re: Zdravím všechny, 20.06.2017 16:11, Pavla, (O přírodě)

Taky jste si někdy v lese říkali, odkud se tam bere tolik prázdných ořechových slupek? Nebo jste si mysleli, že je to jen dílo veverek? Tak to ještě neznáte louskače ořechů ořešníka kropenatého (chráněný zákonem jako ohrožený druh). Na mé nekvalitní fotce si ho můžete prohlédnout, v odkazu si ho můžete i poslechnout a dozvědět se o něm třeba něco víc. odkaz

Re: Zdravím všechny, 20.06.2017 16:11, Pavla, (O přírodě)

Ale zpátky k hádance. Uhodli jste? Správná odpověď je za b) křemenáč smrkový.

Re: Zdravím všechny, 20.06.2017 16:11, Pavla, (O přírodě)

Rostl u větvičky, ze které na jeho klobouček kapala voda a vykapala mu tak díru v hlavě, která vypadala trochu jako muška u jablka. ;)

A to je další věc, proč mám tyhle stránky ráda – napíšu „muška“ a začnu váhat, jestli pochopíte, co tím myslím. Vím totiž, že uschlému zbytku květu na spodku jablíčka říká každý nějak jinak. Tož se začnu pídit a přicházím na to, že výrazů je opravdu hodně – např. bubák, šušeň, šňupák, pípa, pupík, šešulka, ťopka, kominík, pavouk, babouk, muška, korunka, vočko a další a další. U nás se říká „muška“. A schválně jak u Vás?

Re: Re: Zdravím všechny, 20.06.2017 17:21, MACEK, (O přírodě)

Parádní miminko

Re: Re: Re: Zdravím všechny, 20.06.2017 19:58, Pavla, (O přírodě)

Zajímavé, pojmenování "mušky" jako "parádní miminko" se neobjevuje v žádných análech. (???)

Joke, Macku. Díky za reakci.

Re: Re: Zdravím všechny, 20.06.2017 20:24, vevanek, (O přírodě)

Šušeň, Pavlo, vždycky jen šušeň

Re: Re: Re: Zdravím všechny, 20.06.2017 20:32, Pavla, (O přírodě)

Děkuji. Až do dneška jsem neznala nikoho, kdo by "mušce" říkal "šušeň". Super, díky moc, Vev.

Re: Re: Re: Re: Zdravím všechny, 20.06.2017 20:39, vevanek, (O přírodě)

V Brně to byl vždycky šušeň, tady jsem slyšela bubák, ale muška, to jsem neslyšela nikdy

Re: Re: Re: Re: Re: Zdravím všechny, 21.06.2017 13:58, Hanýžka(m), (O přírodě)

Přesně, jedině šušeň, muška na tom sedí, než odletí. K jankovi gratuluji.

Re: Re: Zdravím všechny, 21.06.2017 09:25, Včelda, (O přírodě)

tahle fotka mi nějak evokuje odsouzence na šibenici, chybí jen ta oprátka

Re: Re: Re: Zdravím všechny, 21.06.2017 10:57, petras, (O přírodě)

Křováky zahrabán v písku...

Re: Zdravím všechny, 20.06.2017 16:11, Pavla, (O přírodě)

Vodou to začalo, vodou to skončí. Stejně jako bubliny z první fotky je i pěna ze sobotního bystrého horského potůčku. A protože s úsměvem a písničkou je na světě hnedle líp, pojďme si zazpívat Holku modrookou, co u potoka ráda sedává. Taky jste zpívali její text na nejrůznější samohlásky? Myslím třeba Hilki midriiki nisidivij i pitiki??? Určitě ano, tak pojďte, dáme si ji s „R“, ať je sranda!

♫ Hrlkr mrdrrrkr nrsrdrvrj r prtrkr, hrlkr mrdrrrkr nrsrdrvrj trm.
V prtrcr sr vrdr trčr, prdrmrlr tvrjr rčr, hrlkr mrdrrrkr nrsrdrvrj trm. ♫

No a příště „Prší, prší“. Mějte se moc fajn!


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30