O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Ucháč obecný, 07.05.2017 12:19, MartinRůžek, (Houby)

Ucháč obecný mně roste rok co rok na stejné lokalitě a každý rok ho fotím.Letos byl hodně poprášen pylem z kvetoucího lesa a zvolil jsem co nejmenší hloubku ostrosti pro rozmazání pozadí.

Re: Ucháč obecný, 07.05.2017 12:19, MartinRůžek, (Houby)

Tady s trochu větší hloubkou ostrosti kvůli tomu kvetoucímu mechu, který se mně líbil.

Re: Ucháč obecný, 07.05.2017 12:19, MartinRůžek, (Houby)

A nakonec jedna " na stojáka".

Re: Re: Ucháč obecný, 07.05.2017 18:36, Lawnmower, (Houby)

Mně se Tvé podání líbí hodně Martine, ale nejspíš moc nepochodíš u ostatních ...

Re: Re: Re: Ucháč obecný, 07.05.2017 18:56, MartinRůžek, (Houby)

Jsem si toho vědom.Nejsem mykolog a nikdy nebudu a koukám na ty houby trochu jinýma očima.Spíš jako na model než jako na exemplář.Na mykologických seminářích se mně smějou, že fotím houby teleobjektivem a ještě na hodně otevřenou clonu.Mně to ale takhle moc baví a nakonec se i ty houby třeba trochu naučím.
Jo a dík za pochvalu.

Re: Re: Re: Re: Ucháč obecný, 07.05.2017 19:18, karelzbrd(m), (Houby)

mně se taky líbí ty snímky, tímhle postupem vznikají nejkrásnější snímky zvířat, proč by nemohly i houby, když to není do atlasu. Koneckonců, fotografové divoké zvěře rozhodně nedělají atlasovky, to by je neuživilo...

Re: Re: Re: Re: Ucháč obecný, 07.05.2017 20:50, Zdeno(m), (Houby)

Také někdy pojímám houby jako prostředek k zachycení atmosféry okamžiku, jedinečnosti tvarů, kompozice. Ovšem obětovat hypoteticky o něco lepšímu bokehu příliš mnoho clony(=hloubky ostrosti), bych asi váhal. Pak je ten ucháč jako sám voják v poli...Nicméně, každý nechť si svůj rukopis tvoří, hýčká a precizuje, v té variabilitě přístupu a filosofii focení je právě ta síla a krása originality...

Re: Re: Re: Re: Re: Ucháč obecný, 07.05.2017 20:58, léto, (Houby)

Já se Ti smát nebudu. Obzvlášť, když to dělám taky a nechce se mi měnit objektiv a tak to třísknu telátkem z ruky. Tady jsem trochu přiclonil f/8. Pěkný fotky.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ucháč obecný, 07.05.2017 21:29, Zdeno(m), (Houby)

No, léto, (budiž pochváleno...), tady je rovnováha mezi ostrostí objektu a neostrostí pozadí přirozená a harmonická...Tedy dle mého vnímání fotky...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30