O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Vyhodnocení březnového kvízu 2017, 05.03.2017 20:12, alesjirsa(m), (Kvízy)

Chorcheee uhodl správně všechny položky, tudíž obsadil první příčku.
Správné odpovědi:
1. Pevník krvavějící (Stereum sanguinolentum) - Jeden ze tří pevníků, které po otlačení červenají a zároveň jediný z nich, který roste na jehličnanech.
2. Outkovka Trogova (Trametes trogii) - Ta byla nejtěžší. Čekal jsem záměnu za outkovku měkkou, která má však ohraničené plodnice.
3. Kornice otrubičnatá (Encoelia furfuracea) - Ta byla zase nejjednodušší, abych to vyvážil.
4. Outkovka řadová (Antrodia serialis)
5. Bažanka vytrvalá (Mercurialis perennis)

Díky za účast. Příště to asi udělám jako Zdeno, že i po zveřejnění správné odpovědi chvíli počkám, zda se ještě někdo připojí, aby to bylo trochu zajímavější, a až potom to ukončím. Souhlasíte ?

Re: Vyhodnocení březnového kvízu 2017, 05.03.2017 20:55, chorcheee(m), (Kvízy)

Nene, nesouhlasíme . Kvíz musí odsýpat. Když dá někdo brzy správnou sadu, byl prostě kvíz moc lehký a je potřeba ho vyhodnotit...

Re: Re: Vyhodnocení březnového kvízu 2017, 05.03.2017 21:24, alesjirsa(m), (Kvízy)

Pro tebe jakožto odborníka na dřevomilky určitě byl jednoduchý, souhlasím ... (to není ironie)

Re: Re: Re: Vyhodnocení březnového kvízu 2017, 05.03.2017 21:28, chorcheee(m), (Kvízy)

ProsímTě, já nejsem odborník na nic . Zajímám se o tolik věcí, že nic nedělám pořádně .

Re: Re: Re: Re: Vyhodnocení březnového kvízu 2017, 05.03.2017 21:34, alesjirsa(m), (Kvízy)

Zkrátka čím víc toho znáte, tím těžší je pro mě najít a přidat do kvízu něco, co je pro Vás nevšední. Takže vždycky ty kvízy nevyjdou úplně tak, aby nebyly, jak říkáš, zase tak lehké ...

Re: Re: Re: Re: Re: Vyhodnocení březnového kvízu 2017, 06.03.2017 00:18, Dano, (Kvízy)

Na kvízy se moc nedívám, ale dneska jak jsem se koukal, tak konečně bych něco poznal.
Ještě tak pár let a možu suťažit. to je jen legrace

Re: Vyhodnocení březnového kvízu 2017, 05.03.2017 22:40, tomaj, (Kvízy)

Přišel jsem pozdě a po zkoušce na nečisto bych skončil v poli poražených.
Kvízy jednoznačně pomáhají poznání.Aleši oceňuji,že jsou 1.a 2.s doprovodným komentářem,
který bych musel pracně dohledávat v chytrých knihách.Kvíz prima.

Re: Re: Vyhodnocení březnového kvízu 2017, 06.03.2017 15:48, alesjirsa(m), (Kvízy)

Díky, za měsíc bude zas.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30