O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Vyhodnocení únorového kvízu 2017, 06.02.2017 17:25, alesjirsa(m), (Kvízy)

Chorcheee s Krakenem se dělí o vítězství, protože oba uhodli v téměř stejném čase zbývající položku.
Správné odpovědi:
1. Ohňovec tečkovaný (Phellinus punctatus) - Stará plodnice.
2. Ohňovec ovocný (Phellinus pomaceus)
3. Outkovka měkká (Datronia mollis) - Ta působila největší problém, přitom se jednalo o docela typickou plodnici. Tož dejte si ji "do woka", jak by řekl Zdeno.
4. Síťkovec trojbarevný (Daedaleopsis tricolor)
5. Třešeň (Prunus)

Zúčastněným za odměnu posílám zimní obrázek.

Re: Vyhodnocení únorového kvízu 2017, 06.02.2017 17:33, chorcheee(m), (Kvízy)

Díky a gratulace Karlovi Krakenovi!

Jen, abych zase nebyl nepřirozeně pozitivní , šlo by příště, aby ten kvíz trochu odsýpal? Líbí se mi, když je vyřešen ještě týž den! Já vím, že jsi chtěl dát šanci i ostatním. Ale když se nikdo nepokusil, třebas o nekompletní sestavu, více než dvě hodiny po začátku, asi bych - být Tebou - neměl výčitky mi hned po vložení mé pětice napsat "80%" (nebo "90%", když budeme počítat česká jména). Co říkáš? .

Re: Re: Vyhodnocení únorového kvízu 2017, 06.02.2017 17:35, alesjirsa(m), (Kvízy)

OK, vynasnažím se ...

Re: Re: Vyhodnocení únorového kvízu 2017, 06.02.2017 19:58, Zdeno(m), (Kvízy)

Ještě si dovolím poznamenat, že by měly být zadávány položky s rodovým i druhovým názvem. Pokud autor vnímá problém s určením druhu, bylo by dobré podotknout, že stačí rod. Ptačí třešeň jsem dal podle okolí, předpokládal jsem, že na kraji lesa chrupky zrovna typické nejsou...

Re: Re: Re: Vyhodnocení únorového kvízu 2017, 06.02.2017 20:02, alesjirsa(m), (Kvízy)

Ano, máš pravdu, to jsem měl poznamenat, nějak jsem to opomněl. Moje chyba ...

Re: Re: Re: Re: Vyhodnocení únorového kvízu 2017, 06.02.2017 20:06, Zdeno(m), (Kvízy)

O.K., člověk se stále učí..

Re: Vyhodnocení únorového kvízu 2017, 06.02.2017 22:38, Kraken(m), (Kvízy)

Taky děkuji a gratuluji Jiřímu za odvedení dobré práce!
Kdybych sem nakoukl včera, mohlo být hotovo už dávno. Ale takhle zas mělo víc lidí šanci, i když jí nikdo nevyužil...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30