O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Sobotní radosti, 14.07.2020 12:10, Pavla, (O přírodě)

tak moc jsem se těšila do "svého lesa", že jsem se pro jednou rozhodla Aladinovu předpověď silných dešťů a sobotních bouřek ignorovat.

Re: Sobotní radosti, 14.07.2020 18:44, Forrest Run(m), (O přírodě)

Myslíš jako z filmu Diktátor, Pájo? Tam stejnojmennej samovládce nahradil cca 300 slov v jazyce svýho národa(pozitivních i negativních) svým jménem. Takže pak třeba doktor říká pacošovi: "Mám pro Vás Aladin zprávu.....jste HIV Aladin!"

Re: Re: Sobotní radosti, 14.07.2020 21:02, Zdeno(m), (O přírodě)

Když ještě zdaleka nebyl vnuk Kryštof (zde kríšo...) zdaleka tím čerstvým inženýrem, ale už zvídavým a vnímavým chlapcem, místním uživatelem, parťákem do lesa, fotografem, vymysleli jsme spolu univerzální jazyk sestávající se z jediného slovesa "pírovat". Z něho jsme brainstormingově tvořili veškeré výrazy a druhy slov, potřebné ke komunikaci. Zkuste taky vyrobit pár smysluplných slov (s vysvětlivkou...), ale pozor, abyste se z toho nepopírovali...

Re: Re: Re: Sobotní radosti, 15.07.2020 20:34, Pavla, (O přírodě)

Péťo, vím o kom mluvíš, ale když já mám Diktárora spojeného spíš s Chaplinem. Jinak zde jsem měla na mysli ouplně jiného Aladina. Odborníka na počasí, jehož jméno vzniklo z francouzských slovíček - Aire Limitée, Adaptation Dynamique, Development INternational. ;)

Zdeno, co třeba tohle?
Píruj a nepíruj. (Vysv. "Papoj a někipoj." Taťkova hláška, kterou mi vždy v dětství přál "Dobrou chuť")
Nepíruj a píruj. (Vysv. "Nekecej a šlapej." Manželova hláška, kterou mi dává najevo, že mám zabrat)

Re: Re: Re: Re: Sobotní radosti, 15.07.2020 21:06, Zdeno(m), (O přírodě)

No, to jsou mi sakra pírované hlášky...

Re: Sobotní radosti, 14.07.2020 12:10, Pavla, (O přírodě)

Jedním okem jsem pozorovala nebe, druhým koukala kolem sebe. Hned z kraje lesa dva 100% zdraví smrkáči,

Re: Sobotní radosti, 14.07.2020 12:10, Pavla, (O přírodě)

následoval frajer s červenou čepicí

Re: Sobotní radosti, 14.07.2020 12:10, Pavla, (O přírodě)

a potom další a další a další a ....

Re: Sobotní radosti, 14.07.2020 12:10, Pavla, (O přírodě)

Nechtěla jsem ten den houby ani tak sbírat, jako spíš jen zkontrolovat jeden svůj zamilovaný druh.

Re: Sobotní radosti, 14.07.2020 12:10, Pavla, (O přírodě)

Kvůli křemenáčkům jsem ovšem nabrala zpoždění, ale taky díky nim zažila scénu jako z Chalupářů, kdy p. Císař pronáší památnou větu: "Já nehledám, já sbírám..." (na jednom fleku jich bylo celkem 35)

Re: Re: Sobotní radosti, 14.07.2020 14:28, mipera, (O přírodě)

Pěkné. Větu: "Já nehledám, já sbírám...", jsem použila u hřibů smrkových, ale u křemenáčů by se mi to líbilo víc

Re: Re: Re: Sobotní radosti, 15.07.2020 20:37, Pavla, (O přírodě)

Re: Sobotní radosti, 14.07.2020 12:10, Pavla, (O přírodě)

Předpověď počasí se pochopitelně začala naplňovat. Mraky se nakupily, les ztmavnul, přidal se vítr ... a já, ač vím, že se houby s bleskem fotit nemají,

Re: Sobotní radosti, 14.07.2020 12:10, Pavla, (O přírodě)

jsem na rychlo a ustrašeně cvakla jedinou fotku nejen "s bleskem", ale premiérově i "s ohlušujícím hromem", který nade mnou bezprostředně po blesku hrozivě zaburácel. A jelikož jsem strašpytel a mám z bouřek hrůzu hrůzoucí, hodila jsem zbaběle zpátečku a po dalších fialkách víc nepátrala. Pěkný den všem, ale Karolinkám ještě o něco pěknější.



Re: Re: Sobotní radosti, 14.07.2020 19:17, Kraken(m), (O přírodě)

Pěkná bojovka! To je taky nápad, fotit v bouřce s bleskem! Kde to žiješ? Tady se v neděli jen poněkud ochladilo a snad spadlo i pár kapek...

Re: Re: Re: Sobotní radosti, 15.07.2020 20:41, Pavla, (O přírodě)

Já na foťáku snad ani blesk nastavit neumím, to všechno ten pierun Perun - rozuměj slovanský bůh bouře, hromu a blesku.

Re: Re: Re: Re: Sobotní radosti, 17.07.2020 17:47, Kraken(m), (O přírodě)

Šak jasne, do Pěruna!

Re: Re: Sobotní radosti, 14.07.2020 22:15, tomaj, (O přírodě)

Krásné to houby.

Re: Re: Re: Sobotní radosti, 15.07.2020 20:42, Pavla, (O přírodě)

Díky, tomaji. Škoda, že nebylo víc času a míň bouřkových mraků.

Re: Re: Sobotní radosti, 15.07.2020 06:07, Kájinka(m), (O přírodě)

Diky


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30