O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Život na vrbě, 03.06.2020 18:04, samotářka, (O přírodě)

Na zahrádce mám vysazenou vrbu, včelařský kultivar. Nyní mne překvapuje, že moje vrba láká zajímavý hmyz i po odkvětu.

Re: Život na vrbě, 03.06.2020 18:05, samotářka, (O přírodě)

Lišaj paví oko.

Re: Život na vrbě, 03.06.2020 18:07, samotářka, (O přírodě)

A taky se mi tu procházejí zajímaví brouci tesaříci s krásnými tykadly.
Nevíte někdo, o jaký druh brouka se jedná? Možná rod Leiopus.

Re: Re: Život na vrbě, 03.06.2020 18:44, Pavla, (O přírodě)

Já jsem jen takový brouk Pytlík. Nerozumím ničemu, ale do všeho se pletu. Na hmyz tu máme odborníka Yohanesse, ale kdybych si mohla zaurčovat já, tak v tomhle bych klidně viděla kozlíčka skvrnitého (Leiopus nebulosus) - pochopitelně bez záruky.

Jinak, jestli se můžu, samotářko, zeptat - tyhle krásné stránky, nemýlím-li se, jsou Vaše, viďte? Jste moc šikovná, skvělá práce.

Re: Re: Re: Život na vrbě, 03.06.2020 19:04, samotářka, (O přírodě)

Odpověď Pavle: Stránky Blanokřídlí v Praze jsou skutečně moje.
O blanokřídlých je velmi málo literatury, a i to málo, co v češtině vyšlo, jsou často překlady z cizí literatury. Takže se tam člověk dočte, co žije v Australii nebo v Argentině, ale co mi bzučí na pražské zahrádce, to se zjišťuje jako detektivka. S určením druhů mi pomáhají kamarádi, já bych to nedokázala. Já fotím, nevím co. A kamarádi někdy druh určí, někdy se to nepovede, na fotce nejsou vidět rozlišovací znaky, atd. Každopádně blanokřídlí jsou pro stabilitu přírodních dějů nesmírně důležití, a přitom je lidi skoro neznají.

Re: Re: Re: Re: Život na vrbě, 03.06.2020 19:10, Pavla, (O přírodě)

Díky za odpověď. Jste mi velmi sympatická. (Mezi námi děvčaty - já totiž taky většinou nevím, co fotím.) Ale Vaše stránky i fotky jsou úžasné.

Re: Re: Život na vrbě, 04.06.2020 21:37, tomaj, (O přírodě)

Moc hezký příspěvek i fotky.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30