O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Houby nemaje, cvaknul jsem si dnes jedno "kytí" - test, kdo ví, odpoví :), 15.03.2020 19:48, basset(m), (O přírodě)

.. napovím, český endemit. Dál se musíte snažit sami
Zdeno, dáš to?

Re: Houby nemaje, cvaknul jsem si dnes jedno "kytí" - test, kdo ví, odpoví :), 15.03.2020 20:30, petras, (O přírodě)

Křivatec český Jinou fotku nemám.

Re: Re: Houby nemaje, cvaknul jsem si dnes jedno "kytí" - test, kdo ví, odpoví :), 15.03.2020 20:32, basset(m), (O přírodě)

Jo

Re: Re: Re: Houby nemaje, cvaknul jsem si dnes jedno "kytí" - test, kdo ví, odpoví :), 15.03.2020 21:36, Zdeno(m), (O přírodě)

Než jsem se rozkoukal, znalec kytek petras zaúřadoval Ale dal bych.... Mimochodem, nebýt jeho, mnohé moje kvízy by byly vyřešeny významně později...

Re: Re: Re: Re: Houby nemaje, cvaknul jsem si dnes jedno "kytí" - test, kdo ví, odpoví , 15.03.2020 21:40, petras, (O přírodě)

Já ne, ale našel na internetu

Re: Re: Re: Re: Houby nemaje, cvaknul jsem si dnes jedno "kytí" - test, kdo ví, odpoví , 15.03.2020 21:40, basset(m), (O přírodě)

Prošel jsi

Re: Houby nemaje, cvaknul jsem si dnes jedno "kytí" - test, kdo ví, odpoví :), 15.03.2020 23:31, Kraken(m), (O přírodě)

Taky bych ho dal, už jsem měl tu čest...

Re: Re: Houby nemaje, cvaknul jsem si dnes jedno "kytí" - test, kdo ví, odpoví :), 16.03.2020 01:22, basset(m), (O přírodě)

.. já si myslím, že Tvůj křivatec je zřejmě křivatec český skalní (Gagea bohemica subsp. saxatilis (Mert. et W. D. J. Koch) )

Ten můj je křivatec český pravý (Gagea bohemica subsp. bohemica ), liší se od skalního tím, že má kulaté okvětní lístky.

Re: Re: Houby nemaje, cvaknul jsem si dnes jedno "kytí" - test, kdo ví, odpoví :), 16.03.2020 07:35, Jenda_P, (O přírodě)

Tohle je ovšem křivatec rolní (Gagea villosa)... A křivatec český není českým endemitem, ale křivatec český pravý je středoevropským endemitem. Areál křivatce českého je ze Středozemí od Portugalska až po Turecko a Izrael, na severozápad až do Velké Británie... https://botany.cz/cs/gagea-bohemica/

Re: Re: Re: Houby nemaje, cvaknul jsem si dnes jedno "kytí" - test, kdo ví, odpoví :), 16.03.2020 09:46, basset(m), (O přírodě)

Dík. To jsou věci

Re: Re: Re: Houby nemaje, cvaknul jsem si dnes jedno "kytí" - test, kdo ví, odpoví :), 16.03.2020 19:25, Zdeno(m), (O přírodě)

Hm, umí chlapec...

Re: Re: Re: Houby nemaje, cvaknul jsem si dnes jedno "kytí" - test, kdo ví, odpoví :), 18.03.2020 23:36, Kraken(m), (O přírodě)

Konečně to zase funguje a můžu vysvětlit, jak jsem zaměnil ty křivatce. Fotil jsem je na jedné pražské PP a tenkrát jsem věděl, že je to křivatec rolní. I to že je zařazen do kategorie C2, stejně jako křivatec český. A teď jsem se na tu fotku ani pořádně nepodíval a vrazil jsem sem tu svou jen na základě jeho vzácnosti...

Re: Re: Re: Re: Houby nemaje, cvaknul jsem si dnes jedno "kytí" - test, kdo ví, odpoví , 19.03.2020 10:59, Jenda_P, (O přírodě)

Aha, díky za vysvětlení . A díky všem za milé reakce .


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30