O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Poraďte prosím, 08.08.2019 19:54, Samza, (O přírodě)

Jedná se o čepičatky? Může mi někdo poradit co to je? Máme jich plnou zahradu. Nechápu čím to je.

Re: Poraďte prosím, 08.08.2019 19:59, Zdeno(m), (O přírodě)

Nó, plodnice jsou dost jeté klimatickými vlivy. Tipnul bych špičku obecnou...

Re: Poraďte prosím, 08.08.2019 19:59, Samza, (O přírodě)

Hrajou si v zahrade deti, neni tato houba jedovata?

Re: Re: Poraďte prosím, 08.08.2019 20:32, Zdeno(m), (O přírodě)

Kdyby to byla ta špička, tak ne, ale obecně houby preventivně zlikvidujte a poučte děti. Mimochodem, špička má velmi ohebný třeň, tedy nožku, uděláte-li na ní uzel bez ulomení, dost pravděpodobně by to mohla být ona, čepičatky, křehutky, kržatky, hnojníky se snadno lámou...

Re: Poraďte prosím, 08.08.2019 22:30, soucekp, (O přírodě)

Já bych do špičky nešel. Má to na můj vkus moc rezavohnědé ... Spíš bych se podíval na polničku polokulovitou ... Ale ty plodnice už něco pamatují . Vůně by pomohla ...

Re: Poraďte prosím, 09.08.2019 09:36, alesjirsa(m), (O přírodě)

Nechci si tady hrát na rozhodčího, ale tohle by chtělo rozseknout. Špička obecná rozhodně ne, plodnice jsou laděny spíše v oranžových až rezavých tónech. Polnička polokulovitá to také podle mě není, ta mívá často tmavší šedohnědé lupeny a žlutý až žlutorezavý klobouk a třeň. Takhle čistě oranžové lupeny obvykle nemá.
Šel bych do rodu kržatka. Z fotky mi některé plodnice trochu připomínají Naucoria scolecina, ale to by tam musely být olše. Zůstal bych tedy u běžných druhů rodu Tubaria (kržatka zimní, poprášená...).

Re: Poraďte prosím, 09.08.2019 12:42, Samza, (O přírodě)

Moc Vám všem děkuju za rady

Re: Poraďte prosím, 09.08.2019 12:42, Samza, (O přírodě)

Moc Vám všem děkuju za rady


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30