O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Památka zesnulých, na kterou nikdy v životě nezapomenu, 03.11.2018 09:11, Pavla, (O přírodě)

vzala jsem si včera dovču a přemluvila ségru k mykovycházce. Jako první hned u cesty ležela zesnulá sluka lesní.

Věděli jste, že sluka umí v letu přenášet svá ještě nelétající mláďata na jiná bezpečnější místa, nebo na místa, kde má více potravy? Neuvěřitelně šikovný ptáček, tenhle už, bohužel, nikdy nikoho nikam nepřenese.

Re: Památka zesnulých, na kterou nikdy v životě nezapomenu, 03.11.2018 10:27, Tori(m), (O přírodě)

To je ale pěkný pták. Já ji nikdy v přírodě neviděla, i třeba čejku znám jen jako mrtvolku. Dřív musely být asi docela rozšířené, ne? Když tak v pohádkách bývají na šlechtické tabuli, sluky, křepelky, jeřábci atd.

Re: Re: Památka zesnulých, na kterou nikdy v životě nezapomenu, 03.11.2018 22:29, petras, (O přírodě)

Nevím jak poslední dobou,ale když byl na jaře tah,tak jich létalo dost.Dokonce jsem je několikrát viděl hnízdit,jednou jsem našel i hnízdo.

Re: Re: Památka zesnulých, na kterou nikdy v životě nezapomenu, 03.11.2018 23:00, Kraken(m), (O přírodě)

Sluky se mi taky nějak vyhýbají. Za to s čejkami mám bohaté zkušenosti. Často na mě nalétávaly, když jsem se příliš přiblížil k jejich hnízdu. Ale je pravda, že to bylo už dřív. I když ne zase tak dávno, jak naznačuješ...

Re: Památka zesnulých, na kterou nikdy v životě nezapomenu, 03.11.2018 09:11, Pavla, (O přírodě)

Šly jsme dál a ... pic kozu do vazu! Prvonález pstřeně dubového - díky sestřičce.

Re: Památka zesnulých, na kterou nikdy v životě nezapomenu, 03.11.2018 09:11, Pavla, (O přírodě)

A tak jsme se u něho posadily, vzpomínaly na všechny ty naše dušičky a hlavně na našeho taťku, který les a houby miloval. Ani nevím, jestli někdy pstřeně našel...

Re: Památka zesnulých, na kterou nikdy v životě nezapomenu, 03.11.2018 09:11, Pavla, (O přírodě)

...a už se to ani nikdy nedovím. Na Tebe, tati. ♥

Re: Re: Památka zesnulých, na kterou nikdy v životě nezapomenu, 03.11.2018 22:44, Kraken(m), (O přírodě)

To je hezké a dojemné. Doufám, že si jednou na mě někdo taky takhle vzpomene...

Re: Památka zesnulých, na kterou nikdy v životě nezapomenu, 03.11.2018 09:11, Pavla, (O přírodě)

Podle pstřeně jste určitě poznali, jaké sucho v lese bylo, a tak jsem si moc nadějí na nějaké další suprnálezy nedělala, ale ... zázraky se dějí

Re: Re: Památka zesnulých, na kterou nikdy v životě nezapomenu, 03.11.2018 10:27, MACEK, (O přírodě)

Ty jsou svěží, krása

Re: Památka zesnulých, na kterou nikdy v životě nezapomenu, 03.11.2018 09:11, Pavla, (O přírodě)

i v suchém lese.

Re: Památka zesnulých, na kterou nikdy v životě nezapomenu, 03.11.2018 09:11, Pavla, (O přírodě)

Pěkně jsme se prošly, viděly toho ještě spoustu, zašly si na oběd a hybaj domů. Nádherný den. No a když jsem se večer pomalu začala připravovat na kvíz, zvonek. Koho to k nám čerti...?

"Jé, ahoj děti, cože jdete takhle navečír? Vždyť jsme domluveni na nedělní oběd."

"Mámo, sedni si... Budeš babička." a vytáhli tu nejkrásnější černobílou fotku našeho 2měsíčního miminka.

Re: Re: Památka zesnulých, na kterou nikdy v životě nezapomenu, 03.11.2018 22:33, petras, (O přírodě)

Krásné fotky hlívy a máš co dohánět,já už mám skoro ročního pravnuka.

Re: Re: Památka zesnulých, na kterou nikdy v životě nezapomenu, 04.11.2018 19:53, vlk(m), (O přírodě)

...no tak to ze srdce gratuluji...

Re: Památka zesnulých, na kterou nikdy v životě nezapomenu, 03.11.2018 09:11, Pavla, (O přírodě)

Lidi, tak já budu houbová babička. Víte, jakou já mám radost? No preciž jako běločechratka - OBROVSKOU.

Mějte krásný den, já jdu vybírat jméno pro kluka (holku už máme)

Re: Re: Památka zesnulých, na kterou nikdy v životě nezapomenu, 03.11.2018 10:28, Tori(m), (O přírodě)

Gratuluju. : )

Re: Re: Re: Památka zesnulých, na kterou nikdy v životě nezapomenu, 03.11.2018 20:08, Pavla, (O přírodě)

A já děkuju. ;)

Re: Re: Památka zesnulých, na kterou nikdy v životě nezapomenu, 03.11.2018 22:47, Kraken(m), (O přírodě)

Gratuluji a vybírejte dobře!


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30