O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Jak to posledních 10 dnů vypadalo na Šumavě, 07.10.2018 19:59, Forrest Run(m), (Houby)

Slíbené info o Šumavě od Prachatic až po začátek plzeňského kraje.....Je to hlavně o pravácích a křemílcích.....

Re: Jak to posledních 10 dnů vypadalo na Šumavě, 07.10.2018 19:59, Forrest Run(m), (Houby)

...kterejm naštěstí neublížily ani ranní přízemní mrazejky....

Re: Jak to posledních 10 dnů vypadalo na Šumavě, 07.10.2018 19:59, Forrest Run(m), (Houby)

A pod osikami se daly nalézt i skupinky "Janků" 30-50+....jak Kremeňáci osikoví, tak K.krvaví....

Re: Re: Jak to posledních 10 dnů vypadalo na Šumavě, 07.10.2018 20:27, vlk(m), (Houby)

...du si dat slivovičku...nezažít to párkrát, tak mě klepne...

Re: Re: Jak to posledních 10 dnů vypadalo na Šumavě, 07.10.2018 22:52, Dano, (Houby)

Pěkné moc, u nás tak křemenáčky rostly taky, ale jen tak dva týdnu, dneska jsem našel jen několik kousku a to každý na jiném místě, prostě toho ubývá a dost to schne.

Re: Re: Re: Jak to posledních 10 dnů vypadalo na Šumavě, 08.10.2018 17:23, MACEK, (Houby)

Celkově je to paráda

Re: Jak to posledních 10 dnů vypadalo na Šumavě, 07.10.2018 19:59, Forrest Run(m), (Houby)

Prachaticko.....pod břízama haldy kozáků(ty jsme téměř nesbírali) a i praváků, zvlášť na krajích lesíků a pasek nebo tam, kde se do bříz přimíchalo pár smrčků. Jinak pravé hřiby i suchohřiby hnědé se dají najít už i ve smrkovém stojáku nebo v bučinách, Kovářů je poskrovnu a omezují se spíš na jedliny.

Re: Jak to posledních 10 dnů vypadalo na Šumavě, 07.10.2018 19:59, Forrest Run(m), (Houby)

V Kašperkách se teď nadmíru daří borovákům, slukám i klouzkům a strakošům, dají se najít Ryzci boroví, krásnopórky i lošáci.

Re: Jak to posledních 10 dnů vypadalo na Šumavě, 07.10.2018 19:59, Forrest Run(m), (Houby)

Takhle to vypadalo 2.října nad 1000m.n.m., ale i tak jsme v pohodě nasápali dost smrkáčů!

Re: Jak to posledních 10 dnů vypadalo na Šumavě, 07.10.2018 19:59, Forrest Run(m), (Houby)

A rozloučím se z kozáčky topolovými, které jsem si vytipoval pod alejí Topolů bílých kousek od hlavního tahu!:-)
Jinak v tomhle týdnu se situace trošku změnila...ubývá osikáčů, ale krásně se rozjeli křemílci březoví, vyskočili klouzci a holubinky a na pasekách začíná nová vlna bedel....navíc je tam krásně zavlaženo a Babí Léto má prý vydržet minimálně do konce příštího týdne!:-)

P.S.: Do zdejší Určovny jsem lupnul nějaký UFO, prosím zdejší pokročilejší determinátory o pomoc, díky!:-)


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30