O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

...dnes..., 04.08.2018 15:23, vlk(m), (O přírodě)

...zdravím ohoubaře...v lese Sahara...u dožívajícího potůčku ranní gutace...

Re: ...dnes..., 04.08.2018 16:28, basset(m), (O přírodě)

Ahoj Vlčáku, Ty jsi hrozný "naturalista" Fakt nemáš nikde pro fotku cestou z foťáku na web takový divný tlačítko "zaostřit nebo doostřit" ? Pokud jsi to fotil tím svým Canonem, tak zkus v nastavení nastavit pro převod do jpg vyšší stupeň ostření. Pokud máš nastaveno na 5, zkus nastavit třeba 7 a pak už skoro nebudeš muset doostřovat ve "svém zmenšovacím" programu ( i když i pak by to chtělo mírně doostřit ). Už Ti to píšu několik let a docela mě mrzí, že to TOTÁLNĚ ignoruješ. Škoda Tvých nedoostřených fotek. Sorry jako

Re: Re: ...dnes..., 04.08.2018 18:12, vlk(m), (O přírodě)

...čauky bassete, máš pravdu, jsem rád, když stihnu doostřit origoše ve složce, a pak dám hromadné zmenšení všech fotek najednou, které je někdy ,,zmrví,,...a fotky upravovat neumím...

Re: Re: Re: ...dnes..., 04.08.2018 18:51, basset(m), (O přírodě)

.. uč se synu moudrým býti (pravil klasik)

Re: Re: Re: Re: ...dnes..., 05.08.2018 17:48, Zdeno(m), (O přírodě)

Hm, tuhle písničku hraju už nejméně deset let, ale kde nejsou uši, není zvuk... A že je to sakra škoda, jsem přesvědčen stejnou dobu...

Re: Re: Re: Re: Re: ...dnes..., 05.08.2018 17:59, Zdeno(m), (O přírodě)

Zdenova verze...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...dnes..., 05.08.2018 18:02, Zdeno(m), (O přírodě)

Ztraceno v překladu...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...dnes..., 05.08.2018 22:37, chorcheee(m), (O přírodě)

Já hraji podobnou, leč jinou písničku: Nepovažuji za nutné dávat každý den svou "sadu". Když jsem se učil běžné houby, dělal jsem to také. Ocenil jsem rady, nasměrování...

Ale nyní - a to houby dělám krátce - už to musí být, abych vytáhnul foťák. Přesně, jak píše Včelda. Mnoho lidí to ale tak nemá. Musí si každý den nafotografovat svou šestku a dát je všude, kde to jen jde. Dělají to tak 30 a více let. Nemají jiné životní ukotvení? Jak to může dopadnout je jasné. Nic moc neroste, ten onen spěchá, protože ho čekají další povinnosti, s fotografiemi si nevyhraje a navíc čeká chválu...

V tomto jsou všechny houbařské stránky podobné. I slovenské nahuby. Pod každou fotografií je dlouhá diskuse, kde lidi jen chválí. Třeba jakási "Marťula" a i další jsou v tomto experti. Musí pochválit i plesnivé hovno i když je plíseň špatně určená. Nevytrácí se z toho ta čirá radost? Jediné snad lepší je Damyko. Tam se většinou ještě věcně diskutuje...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...dnes..., 05.08.2018 23:07, chorcheee(m), (O přírodě)

...A včera jsem na nahuby.sk navrhnul určení hlenky, kde všichni jen psali "Krásné, nic podobného jsem nikdy neviděl". Nasměroval jsem je na "Physarella oblonga" a už to tam je tak určené, jak koukám . Takto jsem za poslední dva roky určil asi tři položky, se kterými si tam nevěděl nikdo rady. Mám z toho větší radost, než kdybych tam za tu dobu dal tisíc fotografií. Stejně by to byly často věci triviální. Ale já jsem, jak známo, divný .

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...dnes..., 06.08.2018 00:32, basset(m), (O přírodě)

U té poslední věty bych zvětšil font, dal bold, přidal alespoň jeden vykřičník a třikrát podtrhl

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...dnes..., 06.08.2018 08:07, vevanek, (O přírodě)

Tvůj příspěvek se zřejmě týká mě. Ano, dávám sem houby často, protože jsem v lese téměř denně (ze zdravotních důvodů) a beru tento web jako informační kanál pro ostatní, aby věděli, co zde mohou najít. Ráda bych dávala jen vzácné houby nebo dokonalé plodnice, ale to bych je musela nejdřív najít. Nefotím atlasovky, ale mám ráda fotky, které ukazují v jakém prostředí houby rostly. V téměř 70 letech už nemám ambice stát se dokonalým fotografem nebo znalcem hub. Nečekám na pochvalu a kritika mi nevadí. Prostě si jen tak chodím s foťákem v kapse a fotím pro radost. A jak občas píše vlk, na myši je kolečko

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...dnes..., 06.08.2018 08:46, Hanýžka(m), (O přírodě)

Vevánku, příspěvek Chorcheeho je ve vlákně Vlka, pro mě je to jasné. Kolečko tu je, ale na tebe ho nepoužívám. Na Vlka občas ano, často je v lese a nachází pěkné houby, ale kvality fotek tu oceňuji u jiných (ale sama skoro nic nedávám, tak nemám co držkovat).

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...dnes..., 06.08.2018 12:13, mipera, (O přírodě)

Vevanku, napsala jsi to i za mě. Venku jsem přemýšlela, že se určitě ozvu.
Jsem ráda, když vidím, kde, co roste. U tebe obzvlášť, mám Tě, po Alešovi, asi nejblíž.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...dnes..., 06.08.2018 15:35, basset(m), (O přírodě)

Kolečko moc nepoužívám, ale asi začnu. Vidím to na to, že budu na Chorchee používat "kolečko" asi pokaždé

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...dnes..., 06.08.2018 20:46, chorcheee(m), (O přírodě)

Nedá se nic dělat. I když netěší mne to, pochopitelně...

Re: ...dnes..., 04.08.2018 15:23, vlk(m), (O přírodě)

...Vratič si beru domů jako ,,odpuzovač,, hmyzáčků...a na něm ,,štěstíčko,, ...

Re: ...dnes..., 04.08.2018 15:23, vlk(m), (O přírodě)

...společnost mně u strouhy dělaly Veverky...

Re: ...dnes..., 04.08.2018 15:23, vlk(m), (O přírodě)

...jakmile sluníčko vystoupalo, balil jsem to domů...

Re: ...dnes..., 04.08.2018 15:23, vlk(m), (O přírodě)

...nenašel jsem ani jednu houbičku, která by rostla ze zeme...

Re: ...dnes..., 04.08.2018 15:23, vlk(m), (O přírodě)

...v lese jedním slovem - výheň...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30