O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Zasněžená Baba(Malé Karpaty) II. a kniha Hřibovité houby Evropy, 05.01.2018 22:10, maxim stanko, (O přírodě)

Ahoj!
Dávám pokračování zasněžené Baby a jako bonus(protože by to jinak byly jen čtyři příspěvky)dávám knihu Hřibovité houby Evropy. Omlouvám se, že sem to nedal už včera, byl jsem u babičky a tam není internet.

Zasněžené smrky ztepilé(Picea abies) a dub(Quercus sp.) v pozadí se zasněženým domem.

Re: Zasněžená Baba(Malé Karpaty) II. a kniha Hřibovité houby Evropy, 05.01.2018 22:10, maxim stanko, (O přírodě)

Zasněžené chalupy a cedule.

Re: Zasněžená Baba(Malé Karpaty) II. a kniha Hřibovité houby Evropy, 05.01.2018 22:10, maxim stanko, (O přírodě)

Zasněžené cedule.

Re: Zasněžená Baba(Malé Karpaty) II. a kniha Hřibovité houby Evropy, 05.01.2018 22:10, maxim stanko, (O přírodě)

A teď ještě jedna fotka podobná té co se líbila vlkovi zaměřená na stejný kopec.

Re: Re: Zasněžená Baba(Malé Karpaty) II. a kniha Hřibovité houby Evropy, 05.01.2018 22:27, vlk(m), (O přírodě)

...sice nemám rád ,,svisláky,, ale je to paráda...

Re: Zasněžená Baba(Malé Karpaty) II. a kniha Hřibovité houby Evropy, 05.01.2018 22:10, maxim stanko, (O přírodě)

Tady už kniha Hřibovité houby Evropy, ze které jsem měl velkou radost i přes to, že jsem se na to s tátou domlouval.

Re: Zasněžená Baba(Malé Karpaty) II. a kniha Hřibovité houby Evropy, 05.01.2018 22:10, maxim stanko, (O přírodě)

Byla i s věnováním....

Zítra dám Houby ze Slovenska.
Maxim Stanko

Re: Re: Zasněžená Baba(Malé Karpaty) II. a kniha Hřibovité houby Evropy, 06.01.2018 15:42, Patrik(m), (O přírodě)

Gratuluju.
Já ji dostal taky, je to parádní knížka, spousta velice kvalitních fotografií, velmi cenná knížka z hlediska užití nejnovějšího taxonomického názvosloví hřibovitých hub, sám jsem se divil, kolik toho zbylo z kdysi rozsáhlého rodu Boletus
Jediné, co mě však přímo trklo u této knihy do očí (a zjevně se jedná o ediční chybu, ne chybu autora!!!) je záměna popisku u fotografií hřibu smrkového bílého a citronového na str. 177.

Re: Re: Re: Zasněžená Baba(Malé Karpaty) II. a kniha Hřibovité houby Evropy, 08.01.2018 18:27, Mišák Mikšík, (O přírodě)

Ano k této chybě došlo, plus nějaké další....
Ty nejvýznamější:

Errata

str. 105-106: v záhlaví má být text SCLERODERMATACEAE – GYROPORUS (ne GYROPORUS – CYANESCENS)
str. 177: u dvou spodních fotografií jsou vzájemně chybně přehozené popisky. Popisek vlevo patří k fotografii vpravo a naopak.
str. 197: správný český i latinský název u horní fotografie je Hřib růžovník (Butyriboletus fuscoroseus)
str. 330: správný druhový latinský název u spodní fotografie dole je pulverulentus
str. 333: správný latinský název u obou fotografií je Cyanoboletus pulverulentus

Re: Re: Re: Re: Zasněžená Baba(Malé Karpaty) II. a kniha Hřibovité houby Evropy, 08.01.2018 19:10, Patrik(m), (O přírodě)

Ano, díky za upozornění. Nicméně, parádní knížka, opět jsem zde našel pár "cizokrajných" druhů, které jsem neznal a líbí se mi určovací klíč, který není primárně postaven na mikro znacích (přece jen, takový mám už v atlasu hřibovitých hub a přece jen, kdybych měl mikroskopovat vše zajímavé, co najdu, tak nedělám nic jiného - takže mi udělá radost nález, který lze určit i bez toho). Jinak chápu, že každé první vydání většího díla se bez nějakých menších chyb neobejde, sám při psaní své práce vždy nějaké chyby objevím, když to pročítám ...). Pokud dojde k druhému vydání, jistě se vše opraví.
Nemám rád příliš lidi, kteří si koupí knihu a snaží se v ní najít co nejvíce chyb, proto se jí sám snažím hodnotit pozitivně a objektivně...
Přeju tedy hodně štěstí k dalšímu psaní, příště by třeba mohly vyjít hřibovité houby světa, když jsem se tak díval na úvodní kapitoly, bylo by to jistě dost zajímavé

Re: Re: Re: Re: Re: Zasněžená Baba(Malé Karpaty) II. a kniha Hřibovité houby Evropy, 09.01.2018 22:01, Mišák Mikšík, (O přírodě)

Děkuji velmi za pozitivní reakci....


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30