O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Identifikace, 25.10.2017 09:34, vladog, (Houby)

Dobry den, rastie mi to na zahrade, keby to bola jedla zelenina, uvarim na obed, ale neviem... Rastie to v starom mulci pri malinach.
To prve nie je fialove, neviem preco si fotak na mobile mysli opak. Je to hneda farba. Keby bola fialova, tak si ju asi uvarim.

Re: Identifikace, 25.10.2017 09:34, vladog, (Houby)

Huba 1 obr. 2

Re: Identifikace, 25.10.2017 09:34, vladog, (Houby)

Huba 2 obr 1

Re: Identifikace, 25.10.2017 09:34, vladog, (Houby)

Huba 2 obr 2

Re: Identifikace, 25.10.2017 09:34, vladog, (Houby)

Huba 2 obr 3

Re: Re: Identifikace, 25.10.2017 09:49, Zdeno(m), (Houby)

Strmělka mlženka...

Re: Re: Re: Identifikace, 25.10.2017 09:58, vladog, (Houby)

Dakujem, chytam hrniec :-)
A este prosim, co ta druha (prva) potvora?
Vlado

Re: Re: Re: Re: Identifikace, 25.10.2017 10:08, Hanýžka(m), (Houby)

Čirůvka fialová. Vlado asi sleduje tyto stránky už déle a ví, že Zdeno umí. V jiných případech mi ale připadá jako velká odvaha hodit na nějaké stránky fotky hub a doufat, že ten, kdo je určí, je i pozná a v dobrém úmyslu poradí. U stránek, kde jsou přezdívky se pak divím ještě více.

Re: Re: Re: Re: Re: Identifikace, 25.10.2017 10:17, vladog, (Houby)

pravda ;-) p. Zdenka poznam podla fotky (a ma super fotky = pochvala)
Fakt je fialova? Tak ten fotoaparat ma lepsie oci, nez ja, lebo vidim hnedu. Fialova mi rastla pred dvoma rokmi asi o 10 metrov vedla a bola naozaj fialova aj na pohlad (a vyborna).
Dakujem

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Identifikace, 25.10.2017 20:57, Hanýžka(m), (Houby)

Světle hnědošedá je ta strmělka mlženka, čirůvka fialová je Huba 1 obr. 2. Klobouk může mít nahnědlý, někdy není téměř vůbec fialový, ale lupeny a třeň ji stejně prozradí. Ani tam to ale nemusí být tak zářivě fialová jako někdy u mladších plodnic. A pravda pravdoucí, Zdeno má krásné fotky a ještě navíc skoro telepatické schopnosti. Ono to částečně asi bude empatií a všímavostí, naladění na stejnou vlnu.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Identifikace, 26.10.2017 17:58, vladog, (Houby)

Nuz rozhodol som sa, ze je fialova, lebo ta vraj znizuje TK a to sa mi hodi. Z oboch hub hodlam vyrobit "utopencov" -> https://www.recepty.cz/recept/zavinace-utopenci-ze-strmelky-mlzenky-houby-18559
Dufam, ze to vsetci jedlici hub v rodine preziju. Ospravedlnujem sa za chybne vlozenie identifikacie do fotiek (som prehliadol spravnu rubriku), ale za trest (ze som to ja prehliadol) tu odo mna budete dostavat fotky hub z niecoho, co z hnedej urobi hnedu ;-)
Len mi nie je jasne, ci ako amater prinesiem nieco..., no fakt to skusim, este rastu...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30