O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Vzpomínky na Vysočinu, 10.08.2017 20:25, Hanýžka(m), (Houby)

Na dovolené s rodinou jsme nejdříve navštívili Vysočinu. Chodili jsme hlavně v okolí Maštalí. Houbově to nebylo tak pestré jako před lety s Teri a Honzou, tak jsem fotila i obyčejné houby jako kalichovku oranžovou.

Re: Vzpomínky na Vysočinu, 10.08.2017 20:25, Hanýžka(m), (Houby)

Pár vzácnějších hub se ale našlo. Často to bylo na výletě, kde jsem neměla moc času k focení, zatímco když čas byl, nebyly ty vzácnosti. Penízovku troudní bych nedala, kdyby to nebyl můj prvonález.

Re: Re: Vzpomínky na Vysočinu, 10.08.2017 23:20, Tori(m), (Houby)

Pecka nález. Viděla jsem už iks fotek, ale v terénu bych ji stejně nejspíš přehlédla nebo nepoznala.

Re: Vzpomínky na Vysočinu, 10.08.2017 20:25, Hanýžka(m), (Houby)

Velkou radost mi udělal prvonález hřibu siného, v tomto případě spíš hříbečku pidisinečkatého.

Re: Vzpomínky na Vysočinu, 10.08.2017 20:25, Hanýžka(m), (Houby)

Liška Friesova vždy potěší, i když ji občas potkávám.

Re: Vzpomínky na Vysočinu, 10.08.2017 20:25, Hanýžka(m), (Houby)

Chorchee se prý dal na hlenky, tak třeba mi tuto určí.

Re: Re: Vzpomínky na Vysočinu, 10.08.2017 21:54, chorcheee(m), (Houby)

Phaneroplasmodium hlenky z řádu Physarales. V tomto stádiu hádám neurčitelné. Ale já jsem stále hlenkový novic .

Re: Vzpomínky na Vysočinu, 10.08.2017 20:25, Hanýžka(m), (Houby)

Z dovolené v Liberci fotky hub nemám, jen vzpomínky na pohodové setkání na jedné nejmenované zahradě. Pavučinu v rohu jsem si nevyfotila, nemám ani řepu, tato kapka je nejlepší z nic moc výběru - té jehličky před třeněm jsem si fakt nevšimla, ach jo. Díky všem, kdo se "mykošampusu" zúčastnili a hlavně organizátorům a hostitelům v jedné dvojici.

Re: Re: Vzpomínky na Vysočinu, 10.08.2017 21:59, chorcheee(m), (Houby)

Hani, dej si, prosím, příště více lásky s fotografováním. Ta penízovka troudní (děkuji za info - já ji naznal a tak jsem si mohl dohledat) je vyfotografována opravdu hanebně. Víš, že je to tu fotografický kroužek .

Re: Re: Re: Vzpomínky na Vysočinu, 10.08.2017 22:30, Hanýžka(m), (Houby)

Ty nečteš, Chorchee? Callistosporium jsem dalal opravdu jen proto, že je dost vzácné, i když se fotka nepovedla, tak slepá zase nejsem, že bych nevalnou kvalitu fotky neviděla. Pokud mám ale vybírat mezi láskou k rodině (která chce někam jít) a láskou k focení, tak sorryjako.

Re: Re: Re: Re: Vzpomínky na Vysočinu, 10.08.2017 22:46, chorcheee(m), (Houby)

Rodinu nemám, nepochopím .

Re: Re: Re: Re: Re: Vzpomínky na Vysočinu, 10.08.2017 22:54, Zdeno(m), (Houby)

No ták, oba...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vzpomínky na Vysočinu, 13.08.2017 13:12, Hanýžka(m), (Houby)

V pohodě, Zede, on má Chorchee pravdu, nechci dávat hnusné fotky - nebýt to prvonález, ze kterého mám velkou radost, tak bych ji určitě nedala. Normálně dávám málo fotek právě proto, že si vážím zdejšího osazenstva a nechci jim proto servírovat mizerné fotky. Když jsem na terénu, musím vždy řešit, jak dlouho mohu fotit, abych prošla poctivě sledovanou lokalitu, takže pak fotím spíš štítovky na dořešení nejasných skupin a ty půjdou ven, až budou mít správná jména. Pak stihnu pár vzácností a ještě třeba zjistím, že jsem přehlédla v té rychlosti trávu před houbou a je vymalováno. S rodinou je to ještě těžší - buď to vyjde nebo ne, poměr nic moc, zatím. Těším se, až budu mít v důchodu dost času na focení, ale za nás už asi žádné důchody nebudou.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vzpomínky na Vysočinu, 13.08.2017 19:33, Zdeno(m), (Houby)

OK...Předposlední větu jsem nepochopil, to doufám není o Tobě, poslední podepisuji...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vzpomínky na Vysočinu, 13.08.2017 20:38, Tori(m), (Houby)

Si dovolím... pochopila jsem to jako poměr dobrých ku nepovedeným fotkám v případě výletu s rodinou, kdy je na focení ještě míň času než normálně v terénu. Taky to znám, na společných turistických výletech nacházím askouše často, ale ne vždy je fotím. V tomhle případě si říkám, že by možná i kompakt automat byl lepší, než zrcadlo.

Re: Re: Vzpomínky na Vysočinu, 10.08.2017 22:28, Zdeno(m), (Houby)

Trochu upřesním ten roh. Říkáme tomu kout a moje choť na dotaz, (byv hledán, kde jsem...) lakonicky odpovídá: kde by byl, stojí v koutě. Za odměnu...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30