O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Čerstvé nálezy, 28.06.2017 00:56, tomaj, (Houby)

V kopcích,v květnaté bučině na padlém kmeni Choroš hlíznatý(Polyporus tuberaster).

Re: Čerstvé nálezy, 28.06.2017 00:56, tomaj, (Houby)

A jiná skupina.

Re: Čerstvé nálezy, 28.06.2017 00:56, tomaj, (Houby)

Po přesunu do nižších poloh - Chebské pánve - první letošní nález.Hřib přívěskatý(Boletus appendiculatus).Vlastně čtyř plodnic.Jedna starší byla někým skrze červivost na místě nakrájená a dvě mladé,přehlédnuté,rozšlapané.

Re: Re: Čerstvé nálezy, 28.06.2017 13:37, alesjirsa(m), (Houby)

Pokud můžu, měl bych takovou poznámku: Ty fotky s hřibem přívěskatým a s žebernatkami jsou poněkud hodně přesvětlené a to vede k výskytu velkého množství přepalů. Na jakou expozici fotíš ? Já si obvykle korekci expozice dávám maximálně 0, většinou pod nulou, jen velmi výjimečně si ji dávám větší než 0, aby to nebylo takové přesvětlené, poněvadž potom už se s těmi vznikajícími přepaly dá těžko něco udělat. Světlo poté zvyšuji do potřebné míry až na počítači. Samozřejmě nemělo by to být zase tmavé moc, protože příliš mnoho přidávání světla také není úplně dobré.

Re: Čerstvé nálezy, 28.06.2017 00:56, tomaj, (Houby)

V mokrých odvodňovacích příkopech,dubové porosty, mě zaujala tato špatně fotitelná drobotina.

Re: Čerstvé nálezy, 28.06.2017 00:56, tomaj, (Houby)

Zde jsou houbičky již vyspělejší.Usuzuji na rod Helmovka či Špička.Omlouvám se za kvalitu fota,byl tam vážně krkolomný přístup.Věděl by někdo o co jde ?

Re: Re: Čerstvé nálezy, 28.06.2017 07:59, PeteN, (Houby)

Delicatula integrella - žebernatka maličká.

Re: Čerstvé nálezy, 28.06.2017 00:56, tomaj, (Houby)

A končím pohledem na voňavé květy jasmínu,Pustoryl věncový(Philadelphus coronarius),který zde už pomalu odkvétá.

Re: Čerstvé nálezy, 28.06.2017 13:52, tomaj, (Houby)

PeteN děkuji za reakci a určení houbičky.

Re: Čerstvé nálezy, 28.06.2017 14:02, tomaj, (Houby)

Aleši díky za reakci.Expozici mám stále na 0.Za přesvětlení můžu já.
Při úpravě fotek v zoneru jsem na histogramu viděl málo světla.Přidal jsem ho asi moc.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30