O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

foto ze Šumavy, 07.06.2017 21:18, MartinRůžek, (O přírodě)

Podobně jako Aleš a Petr, i já jsem se zúčastnil "Mykologického semináře" na Šumavě a tak bych si dovolil vložit pár fotografií .Nejsem příliš společenský člověk a tak jsem si často na vlastní pěst odbíhal a odjížděl mimo denní plán celé skupiny.Tím se stalo, že jsem sice objevil lokalitu s velmi vzácnou vážkou (viz poslední foto), ale zcela propásl nalezenou lokalitu ucháčovce šumavského.A tak jedinou houbu, kterou vložím bude vzhledově nezajímavý, řekl bych až nevábný rezavec šikmý alias čaga.Houba myslím velkých možností na poli léčitelském.

Re: foto ze Šumavy, 07.06.2017 21:18, MartinRůžek, (O přírodě)

Více než po houbách, jsem koukal po kytkách a tak se mně podařilo nalézt podbělici alpskou.Můj prvonález,ze kterého jsem měl obrovskou radost.

Re: Re: foto ze Šumavy, 08.06.2017 21:22, Patrik(m), (O přírodě)

Super, já ji našel jen v Adršpachu, ale jen odkvetlé...

Re: foto ze Šumavy, 07.06.2017 21:18, MartinRůžek, (O přírodě)

Zatímco všichni ještě spali, tak já si dojel na Soumarské rašeliniště pro fotku suchopýru pochvatého.Chtěl jsem chytit ranní ještě šikmé světlo, aby to nebyl pouhý cvak, aby to mělo nějakou atmosféru.Kvetly jich tam určitě miliony.

Re: Re: foto ze Šumavy, 07.06.2017 21:24, vevanek, (O přírodě)

Nádherná fotka

Re: Re: foto ze Šumavy, 07.06.2017 21:38, Tori(m), (O přírodě)

No tyjo, atmoška se povedla.

Re: Re: foto ze Šumavy, 07.06.2017 21:53, alesjirsa(m), (O přírodě)

Hm, suchopýru tam bylo opravdu obrovské množství. Pěkné.

Re: foto ze Šumavy, 07.06.2017 21:18, MartinRůžek, (O přírodě)

Zvonečník černý dám podobně jako Aleš, ale v mé trochu netradiční úpravě.

Re: foto ze Šumavy, 07.06.2017 21:18, MartinRůžek, (O přírodě)

A rozloučím se tou velmi vzácnou vážkou o které se zmiňuji na začátku.Vážka tmavoskvrnná je opravdu raritní druh, ne tak raritní jako ucháčovec šumavský, ale dost raritní v rámci ČR.A to je ode mne vše ostatní přenechám Alešovi J. a Petrovi S.



Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30