O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Z mykologického semináře v Kaplici u Lenory 2.část, 07.06.2017 15:25, alesjirsa(m), (O přírodě)

V rostlinách budu ještě chvíli pokračovat, protože zajímavých druhů zde rostlo opravdu hodně.

Rdesno hadí kořen (Bistorta major).

Re: Z mykologického semináře v Kaplici u Lenory 2.část, 07.06.2017 15:25, alesjirsa(m), (O přírodě)

U potoka rostla řeřišnice hořká (Cardamine amara) ...

Re: Z mykologického semináře v Kaplici u Lenory 2.část, 07.06.2017 15:25, alesjirsa(m), (O přírodě)

... společně s rašeliníkem kostrbatým (Sphagnum squarrosum).

Re: Re: Z mykologického semináře v Kaplici u Lenory 2.část, 08.06.2017 21:27, Patrik(m), (O přírodě)

Gratuluju, v mém okolí je pouze S. girgensohnii..

Re: Re: Re: Z mykologického semináře v Kaplici u Lenory 2.část, 08.06.2017 22:08, basset(m), (O přírodě)

.. pro nevědecky založené návštěvníky našeho webu - rašeliník Girgensohnův
.. pro pěstitele orchidejí - rašeliník je vhodná komponenta do substrátu

Re: Re: Re: Re: Z mykologického semináře v Kaplici u Lenory 2.část, 11.06.2017 20:20, Patrik(m), (O přírodě)

... pro pěstitele kaktusů - rašelina je vhodná i jako příměs do substrátu pro kaktusy

Re: Z mykologického semináře v Kaplici u Lenory 2.část, 07.06.2017 15:25, alesjirsa(m), (O přírodě)

Místy zde vyrůstal i kokořík přeslenitý (Polygonatum verticillatum).

Re: Z mykologického semináře v Kaplici u Lenory 2.část, 07.06.2017 15:25, alesjirsa(m), (O přírodě)

Několik metrů od penzionu na posečeném trávníku se vyskytoval silně ohrožený všivec lesní (Pedicularis sylvatica) - C3; §2.

Re: Re: Z mykologického semináře v Kaplici u Lenory 2.část, 07.06.2017 18:48, vevanek, (O přírodě)

Koukám, že jsi měl velmi úspěšný víkend

Re: Z mykologického semináře v Kaplici u Lenory 2.část, 07.06.2017 15:25, alesjirsa(m), (O přírodě)

Z hub se mi v pátek podařilo najít kousek od penzionu prvonález čapulky bahenní (Mitrula paludosa), nad kterou jsem zářil radostí, a některé rzi. Dosti častou rzí na listech podbělu lékařského (Tussilago farfara) byla rez lipnicová (Puccinia poarum).

Zítra už dám fotky ze sobotní exkurze.

Re: Re: Z mykologického semináře v Kaplici u Lenory 2.část, 07.06.2017 16:37, alesjirsa(m), (O přírodě)

Ještě bych rád poděkoval chorcheeemu a Janu Wiplerovi za určení mnohých položek, které jsem neznal.

Re: Z mykologického semináře v Kaplici u Lenory 2.část, 07.06.2017 21:30, alesjirsa(m), (O přírodě)

Málem bych zapomněl na ještě dvě vzácné rostliny, které mi samozřejmě též udělaly radost, neboť jsem je viděl poprvé:
Prstnatec májový (Dactylorhiza majalis) (C3; §3) se na louce u penzionu na jednom místě vyskytoval v celku nepřehlédnutelném množstvím.

Re: Z mykologického semináře v Kaplici u Lenory 2.část, 07.06.2017 21:33, alesjirsa(m), (O přírodě)

A na stejném místě rostl další ohrožený druh rostliny, tučnice obecná (Pinguicula vulgaris) - C2; §2. Tím pádem se omlouvám za přetah a přeji hezký večer.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30