O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Ahoj, vím, že závist není pěkná vlastnost, 29.05.2017 17:52, Pavla, (O přírodě)

ale když se pět dlouhých, po sobě jdoucích, dnů nedostanete ven z města, tak jednoduše nemůžete nezávidět těm, kteří to mají do přírody kousek nebo na ni mají víc času. A tak kolikrát sedím a zelenám závistí. ;)

Re: Ahoj, vím, že závist není pěkná vlastnost, 30.05.2017 17:59, Tori(m), (O přírodě)

Jé, to je super! Kde maj Kvaka a Žbluňka? :D :D Na Slovensku to určitě nebude.

Re: Re: Ahoj, vím, že závist není pěkná vlastnost, 30.05.2017 21:20, Pavla, (O přírodě)

Tori, jak zpívala Hanička Písnička v osmdesátkách: „Lííííto, je mi lííííto…“
Lebo žabáci sú naozaj zo SR. Sedeli na lavičke pri domku kúsok za touto štátnou hranicou. ;)

Re: Ahoj, vím, že závist není pěkná vlastnost, 29.05.2017 17:52, Pavla, (O přírodě)

Však vzpomeňme moudrých slov Publilia Syra: „Jen statečný a šťastný může závist snést.“

Pravda, statečná zrovna moc nejsem, ale když začne vycházet sobotní sluníčko (27.května, 4:56 hod. ostr. času), jsem šťastná jako blecha, že ...

Re: Ahoj, vím, že závist není pěkná vlastnost, 29.05.2017 17:52, Pavla, (O přírodě)

... i já můžu konečně vyletět někam ven.

Pokud jsem správně googlila, tak totok cca 4-5cm dlouhé éro by mohlo být zástupcem z řádu Širopasí, zřejmě nějaká pilatka. Potvůrka žravá, šel z ní docela strach.

Re: Re: Ahoj, vím, že závist není pěkná vlastnost, 30.05.2017 10:37, Forrest Run(m), (O přírodě)

Paličatka březová, Pájo!:-)

Re: Re: Re: Ahoj, vím, že závist není pěkná vlastnost, 30.05.2017 16:32, Pavla, (O přírodě)

No jo fakt, díky moc za určení. Vidím, že strach má vážně velké oči. Píšou, že dorůstá 15 – 25 mm, ale já bych dala ruku do ohně, že ta moje měla "dobrých" pět cenťáků. ;)

Re: Re: Re: Re: Ahoj, vím, že závist není pěkná vlastnost, 30.05.2017 18:47, Forrest Run(m), (O přírodě)

Takže jako slečnu před odložením trenclí postrašit?!? Zajímavé!
Jak pravil klasik:"Nalákal jsem slečnu Petru na sedmnáct centimetrů. Nyní velí Petra slézt a jít hledat zbylých šest!"

Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj, vím, že závist není pěkná vlastnost, 30.05.2017 21:17, Pavla, (O přírodě)

Aneb slovy téhož klasika: „Ve znakové řeči zdál se mi být větší.“

Re: Ahoj, vím, že závist není pěkná vlastnost, 29.05.2017 17:52, Pavla, (O přírodě)

Helmovky žlutonohé. Neumím je zvěčnit tak krásně jako mnozí z Vás, ale zkřížily mi cestu, tak jsem si je (kupodivu poprvé) cvakla.

Re: Ahoj, vím, že závist není pěkná vlastnost, 29.05.2017 17:52, Pavla, (O přírodě)

Malá řasnatková víla ... tvářičky jako z vosku. Tak možná, že třeba zrovna vosková.

Re: Re: Ahoj, vím, že závist není pěkná vlastnost, 29.05.2017 22:05, Tori(m), (O přírodě)

Spíš něco z okruhu měnlivé. Nepříjemná (bo nedořešená) skupina.

Re: Ahoj, vím, že závist není pěkná vlastnost, 29.05.2017 17:52, Pavla, (O přírodě)

A na kterou že to houbičku jsem si v sobotu posvítila?

Re: Ahoj, vím, že závist není pěkná vlastnost, 29.05.2017 17:52, Pavla, (O přírodě)

U nás zatím jen miminka. Takže potichoučku vycouvat, ať můžou ve svém „inkubátoru“ sílit a růst k radosti všech. ;)

Re: Ahoj, vím, že závist není pěkná vlastnost, 29.05.2017 17:52, Pavla, (O přírodě)

Už přetahuju, tak jen dodám, že sobotní výlet byl zakončen famózní gulášovkou, borůvkovou knedXXXLou se zakysanou smetanou a ... prstnatci májovými.

Mějte fajn večer!


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30