O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Hledání jehly v kupce beskydského sena, 13.05.2017 21:52, Pavla, (O přírodě)

když jsem doma navrhla, že bychom mohli dnes jet na stejné místo, kde jsme byli v pondělí na túře, muž pomalu pronesl: „P.R.O.S.Í.M? Proč zase tam?“

„No, abys tomu rozuměl …“ (začala jsem od lesa) …“Tori Tě moc prosí, jestli bychom jí nesebrali jednu položku pod mikrák. Teda, pokud ji najdu.“

„TY JAKO NEVÍŠ, KDE JI HLEDAT?“

„No tak, jakože trošku tuším, ale jestli to najdu, nevím. Byly to takové malé oranžové čočky u těch chalup nahoře a vyrůstalo z nich něco pidifialového.

(Btw dnešní první letošní čtyřlístek pro štěstí posílám všem)

Re: Hledání jehly v kupce beskydského sena, 13.05.2017 21:53, Pavla, (O přírodě)

A jelo se ... zase jsme šlapali stejnou cestou jako před pár dny a šlapali a šlapali. A potom hledali a hledali … a co myslíte? Našli nebo nenašli ?

Re: Re: Hledání jehly v kupce beskydského sena, 13.05.2017 21:57, Tori(m), (O přírodě)

No tak teď su teda napnutá, jaké to bude mět pokračování!

Re: Re: Re: Hledání jehly v kupce beskydského sena, 13.05.2017 22:24, soucekp, (O přírodě)

I já

Re: Re: Re: Hledání jehly v kupce beskydského sena, 13.05.2017 22:47, Pavla, (O přírodě)

OK, nebudu napínat. Byla to strastiplná cesta,

Re: Re: Re: Re: Hledání jehly v kupce beskydského sena, 13.05.2017 22:48, Pavla, (O přírodě)

plná syčících překážek a jedovatých nástrah,

Re: Re: Re: Re: Re: Hledání jehly v kupce beskydského sena, 13.05.2017 22:51, Pavla, (O přírodě)

ale Tori, já Ti tu „blbou řasnatku“ (ač jsem v to sama nevěřila) nakonec našla!

P.S. V pondělí posílám. Ivouš Tě moc zdraví!

Re: Re: Re: Re: Re: Hledání jehly v kupce beskydského sena, 14.05.2017 07:48, MACEK, (O přírodě)

Parádní zmijáci, už jsem je dlouho neviděl.

Re: Re: Re: Re: Re: Hledání jehly v kupce beskydského sena, 14.05.2017 10:10, Patrik(m), (O přírodě)

Paráda, já na ně bohužel takové štěstí nemám. Na Slovensku jich je prý plno, ale nikdy jsem na žádnou nenarazil, v mém okolí pouze jednou, kvůli psovi jsem ji však nemohl vyfotit...

Re: Re: Re: Re: Hledání jehly v kupce beskydského sena, 13.05.2017 23:41, Tori(m), (O přírodě)

Jupí! No, vlastně ještě s radováním počkám, dokud nezjistím, jestli to fakt neni nějaká řasnatka. Nebylo by to poprvé ani naposled, co jsem si něco spletla. A zmije jsou krásný, docela ráda potkávám hady, jsou zajímaví. Nechám doma instrukce, aby byla houba dána do chladničky a sledována, jestli neschne, bo přijedu až v pátek odpoledne, tak aby vydržela.

A to takhle i chodíš po lese, s lupou? :-)

Re: Re: Re: Re: Re: Hledání jehly v kupce beskydského sena, 14.05.2017 08:37, Pavla, (O přírodě)

Samozřejmě, k tomu na hlavě kostkovanou čepici a po boku věrného Watsona. Musela jsem se přeciž na expedici YDYKSEB řádně vybavit.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30