O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Smrž obecný a něco k tomu, 12.05.2017 20:10, MartinRůžek, (Houby)

Smrž obecný je pro mne velká vzácnost a tak mám z každého jeho nálezu radost a nesbírám.Říkám si pro sebe, že kdybych sebral, tak už příště nenajdu a zatím mně to tak funguje.Předloni jsem sebral a loni nenašel.To je asi pěkná blbost co?
Tenhle vyrůstal ze šikma ve stráni a cvaknul jsem ho z větší dálky s prostředím.

Re: Smrž obecný a něco k tomu, 12.05.2017 20:10, MartinRůžek, (Houby)

Na jiného jsem se už soustředil z blízka.

Re: Re: Smrž obecný a něco k tomu, 12.05.2017 20:22, basset(m), (Houby)

Zkus dát fotku větší rozměrově, máme limit pouze na 300kB ne na rozměr. Tato fotka mi připadá jako koláž, i když mi je jasné, že to koláž není. Zřejmě to pro mne dělá rozmazané (bokeh) popředí i pozadí. Proti rozmazání ale nic nemám, protože rozmazané prostředí v pozadí zvýrazňuje a zdůrazňuje objekt focení. Jenom mám u této fotky ten dojem.

Re: Re: Re: Smrž obecný a něco k tomu, 12.05.2017 21:14, MartinRůžek, (Houby)

Lepší?
Od příště budu tedy vkládat větší rozměr s lepším rozlišením.
Koláž to opravdu není, to bych si nedovolil.
Občas houbu kvůli lepším fotopodmínkám přemístím.Tady je to ale opravdu "in situ".Akorát to, že mne zajímají mimo hub i rostliny a hlavně zvířata ve volné přírodě (především ptáci) a používám na vše jeden dlouhý zoom 100-400, tak dochází při delších ohniscích k tomu rozmazání.Mně se to tak líbí, je to "moje cesta", ale nikomu ji samozřejmně nenutím.

Re: Smrž obecný a něco k tomu, 12.05.2017 20:10, MartinRůžek, (Houby)

A do třetice ten samý jako portrét.

Re: Smrž obecný a něco k tomu, 12.05.2017 20:10, MartinRůžek, (Houby)

A do "čtvrtice", co si myslíte o této houbě? Habřina sem tam s břízou a borovicí, rostl vedle rozpadajícího se březového kmene.Nenapadá mne nic jiného než ucháč obrovský, i když takto tvarovaného s velmi tenkým třeněm jsem nikdy neviděl.
Svazčitého neznám a barevně mu ani neodpovídá, obecný to není, toho mám nakoukaného.
Výška cca 12cm.
Dík jestli se tím někdo bude zabývat.

Re: Re: Smrž obecný a něco k tomu, 12.05.2017 20:34, Zdeno(m), (Houby)

Dal bych obrovského...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30